Do soboty 19 lutego w związku z trwającą w Szklarskiej Porębie, Olimpiadą Młodzieży w Sportach Zimowych,w Jakuszycach nie będą dostępne wszystkie biegowe trasy narciarskie.

Zostaną tam bowiem rozgrywane zawody w biegach narciarskich. W Jakuszycach zamknięte będą wejścia na trasy z największego parkingu: Dolny Dukt Końskiej Jamy, Górny Dukt Końskiej Jamy, trasę przez Cichą Równię oraz na leśną drogę drogę okalającą DCS POLANĘ JAKUSZYCKĄ.

Wejście na Dukty i Cichą Równię będzie możliwe z Polany Maliszewskiego. Zjechać doń można z parkingu BP wzdłuż przystanku kolejowego. Na Orle będzie się można dostać przez Rozdroże pod Cichą Równią oraz drogą orzelską od przejazdu kolejowego.

Fot. www.szklarskaporęba.pl

2 komentarze

  1. Jeszcze nie ruszył nowy ośrodek na Polanie Jakuszyckiej, a już wiemy co nas będzie czekać, gdy Dolnośląskie Centrum Sportu zacznie funkcjonować pełną parą. Chyba najwyższy czas zreformować przebieg znakowanych szlaków (pieszych, narciarskich-rekrecyjnych i rowerowych). Ogromna frekwencja – zwłaszcza zimą – powoduje konflikty pomiędzy korzystającymi z poszczególnych znakowanych tras. A jeszcze nie działają nowe przepisy o przejściach i przejazdach przez tory koljowe, których zamknięcie może dopełnić pełnej katastrofy komunikacyjnej. Chyba najwyższy czas, aby Pan Marszałek Dolnośląski – jako największy gracz na Polaniwe Jakuszyckiej, wewspół z Nadleśnictwem (gospodarzem terenu) – łaskawie zajął się tym tematem, a jest to dość trudne zdanie: pogodzenie wszystkich użytkowników tras na obszarze Natura 2000 i w obecności „czcigodnego” i hołubionego cietrzewia. Ciekawe, jak to się skończy?

  2. „nie będą dostępne wszystkie biegowe trasy narciarskie.” – czyli „żadna trasa nie będzie dostępna”, czy „nie wszystkie trasy będą dostępne” (tak wynika z tekstu, że na Dukty można będzie wejść).
    „Zjechać doń można” – doń? Serio?

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.