Dziesiątki gołębi wyfrunęły wczoraj (17 czerwca) w niebo na rozpoczęcie Tygla Tradycji we Wleniu. Zabawa na wleńskim rynku nadal trwa. Można się do niej przyłączyć. Tygiel zakończy się w niedzielę (19 czerwca). Zdążycie jeszcze zrobić pływający pojazd i wystartować w Spływie Na Byle Czym na rzece Bóbr. W taki upalny dzień to zabawa jak znalazł.

Za nami koncert Orkiestry Dętej KWB Turów, spektakl Zdrojowego Teatru Animacji im. Bogdana Nauki z Jeleniej Góry oraz koncert coverów grupy ABBA.

Dzisiaj wieczorem potańczyć można będzie przy muzyce z lat 80. i 90. O godz. 16.00 rozpoczną się pokazy walk rycerskich i tańca dworskiego w wykonaniu Drużyny Rycerskiej Syrokomla.

Przez trzy dni Tygla Tradycji na wleńskim rynku uczestniczyć będzie można w warsztatach szklanej mozaiki, prowadzonych przez znakomitą artystkę Edytę Kullę (autorkę plakatu Tegorocznego Tygla Tradycji), oraz w warsztatach kulinarnych przygotowanych przez Annę Komstę. W warsztatach uczestniczą chętnie mieszkańcy oraz turyści, których sporo przyjechało do Wlenia. Nie brakuje grup rowerowych i uczestników spływów kajakowych. Rynek tętni życiem.

W niedzielne popołudnie (19 czerwca) możecie z dziećmi przyjechać na spektakl muzyczny dla dzieci „Świnki 3 – Pepa, Mela, Kwi” w wykonaniu zawodowych aktorów scen śląskich. Później przyjdzie natomiast czas na spektakularny muzyczny finał imprezy, czyli koncert formacji The 5TH SEASON ze słynnymi Czterema Porami Roku Antonio Vivaldiego we współczesnej aranżacji.

Sportowe zabawy zaplanowane są na finałową niedzielę. Na śmiałków czeka najpierw kajakowy wyścig dwójek, później Spływ na Byle Czym, a na deser Bieg po Sztabkę Złota.

Program szczegółowy znajdziecie na plakacie.

FOT.OKSiT Wleń

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.