Poznaliśmy tegoroczne finalistki konkursu Miss i Miss Nastolatek Dolnego Śląska odbywającego się w ramach ogólnopolskiego Narodowego Konkursu Piękności Miss Polski. O tytuł w finale konkursu ubiegać się będzie 38 kandydatek z roczników 1994-2003 oraz 20 kandydatek z roczników 2003-2007. Gala finałowa największego i najbardziej prestiżowego konkursu na Dolnym Śląsku już w czerwcu.

W kategorii Miss Dolnego Śląska: 44 zostały wybrane przez jury konkursu, a trzy z nich awansowały dzięki głosowaniu internautów

W kategorii Miss Nastolatek Dolnego Śląska: 16 zostało wybrane przez jury konkursu, trzy z nich awansowały dzięki głosowaniu internautów. Ostatnie miejsca w obu finałach były już… zajęte przed półfinałem. Otrzymały je Katarzyna Podgórska z Wrocławia oraz Wiktoria Rejman z Walima, które otrzymały „złoty bilet”.

Tegoroczna rywalizacja stoi na wysokim poziomie. „Kandydatki na półfinałową sesję zdjęciową przyszły bardzo dobrze przygotowane. Oceniany był nie tylko ich wygląd i uroda ale również zachowanie i prezencja”– relacjonuje Miss Dolnego Śląska 2020 Ewa Jakubiec, która w tym roku zasiadła w jury konkursu.

Jednocześnie aktualnie panująca miss opowiedziała, co czeka kandydatki. „Konkurs jest przede wszystkim znakomitą przygodą oraz zabawą, dzięki konkursowi poznać można wiele znakomitych osób. Angażując się i dając z siebie 100 procent można się znakomicie rozwinąć oraz zajść daleko. Po konkursie jest się bardziej pewnym siebie, rośnie też poczucie własnej wartości „- dodaje.

Teraz przed finalistkami okres przygotowawczy, podczas którego czeka na nie wiele ciekawych warsztatów i zajęć, oczywiście nie zabraknie upominków od sponsorów konkursu.

Podczas finału jak co roku oprócz głównego tytułu przyznane będą również inne m.in. Miss Foto, Miss Gracji i Elegancji, Miss Internautów oraz po raz pierwszy Miss Studentek Dolnego Śląska – warunkiem przy zdobyciu tego tytułu jest studiowanie na uczelni znajdującej się na terenie Dolnego Śląska i wyniki w nauce. Które z nich otrzymają korony najpiękniejszych? Kto będzie reprezentował nasz region w finałach Miss Polski w sierpniu?  Tego dowiemy się już w czerwcu.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.