Międzynarodowy mistrz świata KSW, gwiazda mieszanych sztuk walki usłyszał 11 zarzutów.

Do Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach wpłynął akt oskarżenia wobec 17 osób. Wśród nich jest znany zawodnik MMA Mamed Ch. To pokłosie śledztwa prowadzonego przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Już w 2019 r. Ch. został zatrzymany przez policyjnych kontrterrorystów, a chodziło o paserstwo luksusowych aut.

W akcie oskarżenia zawarto 140 zarzutów, a 11 z nich zostało przedstawionych bezpośrednio sportowcowi. To m.in. podżeganie do podpalenia dwóch samochodów, stosowanie przemocy wobec funkcjonariuszy, nielegalnego posiadania broni palnej i paserstwa. Zawodnikowi grozi do 10 lat więzienia. Prokuratura wnioskowała o tymczasowe aresztowanie mężczyzny, ale sąd na to nie przystał.

Słowacki trop

Prokuratura Krajowa informuje, że postępowanie rozpoczęło się na terenie Słowacji w połowie 2017 roku. „W toku śledztwa ustalono, iż główny podejrzany Jakub Ś., w którego samochodzie i miejscu zamieszkania podczas przeszukania ujawniono znaczną ilość fałszywych pieniędzy, poza wprowadzaniem do obiegu podrobionych banknotów waluty euro, zajmował się również pośrednictwem w handlu samochodami pochodzącymi z przestępstw kradzieży i przywłaszczenia, popełnianymi na terenie Czech i innych krajów europejskich. Nabywcami pojazdów były osoby z terenu całego kraju.” – informuje PK i wylicza, że do tej pory aresztowano cztery osoby i odzyskano osiem samochodów o łącznej wartości około 1,2 miliona złotych.

Cześć się przyznała

Łącznie zarzuty przedstawiono 24 osobom, z których część przyznała się do popełnienia zrzucanych im czynów i wystąpiła z wnioskami o wydanie wyroków skazujących bez przeprowadzenia rozprawy.  Prokuratura, ale nie podaje, czy Mamed Ch. przyznał się do winy. Sportowiec na razie sprawy nie oficjalnie nie skomentował, ale dwa lata temu mówił: „W sądzie będziemy udowadniać prawdę, tam będę mógł pokazać dowody. Mamy szansę to zrobić, bo wcześniej nie dano nam tej szansy. Na szczęście jest niezależny sąd. Prokurator chciał, żeby od razu wszyscy siedzieli. Od razu chciał karać, bez sądu. Za bzdurne rzeczy wymyślone przez jego pupilka i zbrodniarza, którego wypuścił zresztą po jego zeznaniach. My udowodnimy i pokażemy prawdę w sądzie”.

Mamed Ch. to Polak pochodzenia czeczeńskiego, który przyjechał do naszego kraju w 1997 roku. Sztuki walki zaczął trenować w wieku 13 lat. 10 października 2020 podczas gali KSW 55 odzyskał mistrzowski pas, nokautując w pierwszej rundzie Scotta Askhama. W MMA zdobył pięć mistrzostw.

News4Media, fot.: By Artur Andrzej – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15272232

1 Komentarz

  1. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

    Drogie niezaszczepione zje.by w folii.

    Posiadanie prawa jazdy w Polsce nie jest obowiązkowe.

    A prowadzenie samochodu bez prawa jazdy jakoś jest karalne.

    Taki stan prawny mamy na dzień dzisiejszy 😉

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.