Kara pozbawienia wolności do 5 lat grozi mężczyźnie, który od wielu lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. Syn będąc pod wpływem alkoholu wszczynał bez żadnego powodu awantury, szarpał ich, wyzywał, jak również groził pozbawieniem życia.

Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu. Za to co zrobił teraz odpowie przed sądem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodzicami.

49-latek został zatrzymany podczas interwencji domowej 26 kwietnia 2024 roku, zgłoszonej przez pokrzywdzonych. Jak ustalili policjanci, syn znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodzicami od wielu lat. Mężczyzna nie stronił od alkoholu, pod wpływem którego wszczynał bez żadnego powodu awantury, podczas których wyzywał rodziców, szarpał ich, popychał, jak również groził im pozbawieniem życia. Funkcjonariusze agresora umieścili w policyjnym areszcie.

Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 27 kwietnia br. prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, ma on zakaz zbliżania się do rodziców, a także nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu.

podinspektor Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.