Jeleniogórscy policjanci zatrzymali i przedstawili zarzuty dwóm 19-latkom podejrzanym o zniszczenie wystawy plenerowej o tematyce „Push-back jest nielegalny, pomaganie jest legalne” znajdującej się w Jeleniej Górze na Placu Piastowskim. Wandale trwale zniszczyli 25 tablic o wartości ponad 9 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło w nocy z 14 na 15 lipca br.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali dwóch 19-latków podejrzanych o uszkodzenie mienia. Jeden z nich jest mieszkańcem Jeleniej Góry, a drugi powiatu bolesławieckiego.

Funkcjonariusze ustalili, że do zdarzenia doszło w nocy z 14 na 15 lipca br. w Jeleniej Górze. Nastolatkowie trwale farbami zamalowali 25 tablic wystawy plenerowej o tematyce „Push-back jest nielegalny, pomaganie jest legalne”znajdującej się na Placu Piastowskim. Swoim zachowaniem spowodowali straty w wysokości ponad 9 tysięcy złotych.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Na podstawie analizy nagrań oraz zebranych informacji funkcjonariusze wytypowali, a następnie zatrzymali osoby podejrzewane o popełnienie tego przestępstwa.

Zatrzymani za czyn, o który są podejrzani odpowiedzą przed sądem, a grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.