Kiedy za oknami pojawia się śnieg, jego miłośnicy ruszają w teren, aby oddać się zimowym szaleństwom. Zabawy te mogą być równie przyjemne, co niebezpieczne. Przekonał się o tym 8-letni chłopiec, który podczas kuligu, w wyniku wypadku stracił palec.

Nieodpowiedzialna zabawa przyczyną tragedii

Elbląscy policjanci informują, że na terenie gminy Młynary doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego 8-letni chłopiec stracił kciuk. Do amputacji palca dziecka doszło po tym, jak przewróciły się sanie zrobione z nart, ciągnięte przez 33-letniego kierowcę opla corsy. Na początku roku, również w okolicach Elbląga doszło do podobnego wypadku, w którym życie straciła nastoletnia dziewczyna. Wówczas ojciec ofiary zorganizował kulig, jednak zamiast sanek dostawczy renault trafic ciągnął za sobą worki z sianem. Na zakręcie córka kierowcy, 15-letnia uczestniczka nieszczęśliwego przedsięwzięcia, wypadła z drogi i trafiła w ciężkim stanie do szpitala. Lekarzom nie udało się jej jednak uratować. Nastolatka zmarła w wyniku poniesionych obrażeń.

Policja ostrzega przed zagrożeniem

Oficer prasowy elbląskiej Komendy Miejskiej Policji przypomina, że nie tylko niewłaściwie przygotowany kulig może zakończyć się tragicznie.

– Warto pamiętać, że do uszkodzenia ciała może dojść np. w wyniku rzucania śnieżkami połączonymi z kamieniami. Nie wolno też rzucać śniegiem w przejeżdżające auta, ponieważ zaskoczony kierowca może stracić panowanie nad pojazdem. Niebezpieczne jest również zjeżdżanie na sankach w pobliżu jezdni czy uprawianie łyżwiarstwa na zamarzniętych taflach zbiorników wodnych – wyjaśnia nam Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego KMP w Elblągu.

Oficer prasowy ostrzega również, że zabronione jest zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych i ciągnięcie ich po drogach publicznych.

– Organizator niebezpiecznego kuligu może otrzymać mandat w wysokości 500 zł i punkty karne. Opisywane zdarzenia pokazują jednak, że cena za nieodpowiedzialność może być o wiele wyższa. Warto zastanowić się, czy za chwilę radości warto zapłacić zdrowiem i życiem naszych bliskich – dodaje Nowacki.

News4Media/ fot. policja

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.