W najbliższy czwartek wypada święto narodowe, które dla wielu z nas oznacza dzień wolny od pracy. Dotyczy to również pracowników handlu, dlatego nie wszystkie sklepy będą jutro otwarte. Do których lepiej się nie wybierać?

Święto państwowe

W 1918 roku Polska odzyskała swoją niepodległość po 123 latach zaborów. Od 1937 roku w 11 listopada obchodzona była w kraju rocznica tego wydarzenia, którą zniesiono w roku 1945 i przywrócono w roku 1989. Ustanowione święto narodowe Polaków zgodnie z ustawą jest również dniem wolnym od pracy.

Czy sklepy będą otwarte?

W przeciwieństwie do niedzielnego handlu, który przedsiębiorcy uskuteczniają pomimo ustawowego zakazu, oferując usługi pocztowe, 11 listopada większość sklepów zamyka swoje drzwi dla klientów. Zamknięte będą również urzędy, szkoły i inne instytucje państwowe. Warto przygotować zapasy żywności jeszcze dziś, ponieważ w czwartek nie zrobimy zakupów w takich sklepach jak Biedronka, Auchan, Carrefour, Kaufland, Lidl, Aldi i innych marketach i sklepach wielkopowierzchniowych, również niezwiązanych z branżą spożywczą.

Swoje usługi będą natomiast oferować niektóre sklepy sieci Żabka, których właściciele zdecydują się na samodzielną obsługę klientów; apteki wyznaczone do świątecznego dyżuru; stacje benzynowe a także kawiarnie, kluby i restauracje.

News4Media/ fot. iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.