Wakacje to dobry moment, żeby wyruszyć w podróż w poszukiwaniu przygód. I wcale nie trzeba szukać ich daleko, bo Polska obfituje we wspaniałe atrakcje.

Miłośnikom silnych wrażeń szczególnie polecają się parki rozrywki, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Magazyn Travelist wziął je wszystkie pod lupę i wybrał 11 najlepszych w całym kraju.

Majaland w Kownatach

Na 10 hektarach, tuż przy granicy z Niemcami powstał familijny park rozrywki, którego motywem przewodnim jest postać z bajki – Pszczółka Maja. Na miejscu znajdziemy atrakcje dla całej rodziny: od zjeżdżalni przez ścianki wspinaczkowe aż po karuzele i rollercoastery.

Magiczne Ogrody w Janowcu

To niezwykłe miejsce, w którym każdy może poczuć się dzieckiem. Wcielając się w rolę odkrywców wchodzimy do magicznego świata, w którym do rozwiązania mamy fantastyczne zagadki. Przy okazji wizyty w Janowcu położonym w okolicach Kazimierza Dolnego możemy również popłynąć promem i skorzystać z oferty gastronomicznej.

Park w Julinku

30 km od Warszawy znajduje się cyrkowy park rozrywki. W Julinku znajdziemy największy w centralnej Polsce park linowy, wystawę sztuki cyrkowej, strefę animacji, minigolfa czy tor wyścigowy, na którym możemy stać się kierowcami elektrycznych samochodów. Wkrótce powstanie tam również gigantyczny park wodny.

Koziołek Matołek w Pacanowie

W miasteczku położonym nieopodal Buska-Zdroju znajduje się miejsce, do którego – razem z Koziołkiem Matołkiem – zmierzały niegdyś wszystkie dzieci. W parku rozrywki znajdziemy budynki przypominające babki z piasku, a w nich multimedialne ekspozycje nawiązujące do wątków, które są dobrze znane z popularnej bajki, m.in. maczuga Zbója Madeja i opowieści konwalii.

Farma Iluzji w Mościskach

W tym parku trzeba być wyjątkowo czujnym, bo każdy element ekspozycji ma za zadanie zmylić wszystkie nasze zmysły. Znajdziemy w nim m.in.: studnię nieskończoności, lewitujący kran i niemożliwy trójkąt. Specjalnie zaprojektowane wnętrze Pokoju Amesa sprawia, że rodzice nagle stają się mniejsi od własnych dzieci. To wszystko i jeszcze więcej zaledwie 85 km od stolicy Polski.

Jurapark w Bałtowie

Choć dinozaury już dawno wymarły, ich dzika natura wciąż inspiruje do tworzenia kolejnych historii i… parków rozrywki. Tak jest również w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym, gdzie na całe rodziny czekają imponujące eksponaty, kolejka górska, piracki statek, kino 5D i prehistoryczne oceanarium.

Leonardia w Darłowie

Dla tych, którzy stronią od nowoczesności i elektroniki, poleca się świat zabawek Leonadra da Vinci w Darłowie. W tym miejscu czeka na nas ponad 100 różnych gier – wszystkie wykonane są ręcznie z prawdziwego drewna. Dla nieco bardziej leniwych turystów znajdzie się również strefa relaksu.

Park rozrywkowo-edukacyjny Zatorland

Położony 45 km od Krakowa kompleks pięciu parków tematycznych to m.in. spotkanie z bohaterami bajek, mitologicznymi przygodami, gigantycznymi owadami czy wodnymi stworzeniami. Do dyspozycji zwiedzających jest również tramwaj wodny oraz zwiedzanie wnętrza konia trojańskiego.

Wesołe Miasteczko w Parku Śląskim

Największa karuzela w kraju, rollercoaster do góry nogami, UFO, gigantyczne filiżanki, 15-metrowy zjazd pontonem wodnym – te i inne atrakcje czekają na rodziny z dziećmi. „Legendia” położona w Chorzowie w 2013 roku odkupiła od duńskiego parku rozrywki Sommerland Syd aż 26 fantastycznych urządzeń.

Energylandia w Zatorze

To miejsce imponuje swoją powierzchnią, która jest siedmiokrotnie większa od krakowskiego rynku. Znajdziemy w nim kilka stref podzielonych ze względu na wiek: od familijnej, gdzie możemy udać się z małymi dziećmi, aż po mrożącą krew w żyłach strefę ekstremalną, w której adrenalina osiąga rekordowy poziom. Kompleks oferuje też m.in. usługi gastronomiczne.

News4Media/fot. iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.