10 stycznia jeleniogórska policja zatrzymała kobietę, na której ciążą poważne zarzuty. Świadczyła one usługi księgowe dla jednej z placówek medycznych. Przelewała ich środki na swoje konto. W okresie 3 lat „wzbogaciła” się w ten sposób o ponad 1.100.000 złotych. Łącznie w tej sprawie przedstawiono jej 149 zarzutów. Teraz zatrzymana za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 38-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzaną o działanie na szkodę podmiotu, dla którego świadczyła usługi księgowe.

Jak ustalili funkcjonariusze, 38-letnia kobieta świadcząc usługi księgowe dla jednej z placówek medycznych działała na jej szkodę, w ten sposób, że przelewała na swoje konto powierzone jej środki. Nielegalny proceder uprawiała od 27 września 2017 roku do 31 marca 2020 roku. W okresie 3 lat w ten sposób „wzbogaciła” się o ponad 1.100.000 złotych. Kobieta, aby nie wzbudzać podejrzeń miesięcznie przelewała na swoje konto po kilka tysięcy złotych. W tej sprawie przedstawiono jej 149 zarzutów.

Pokrzywdzeni kiedy zorientowali się, że dzieje się coś niepokojącego z pieniędzmi placówki powiadomili policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji ustalili, że osobą, która dopuściła się tych przestępstw jest 38-letnia kobieta świadcząca usługi księgowe dla tej firmy.

Teraz za popełnione przestępstwa grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadzą czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli jej mienie o wartości ponad 1.600.000 zł.

Tyle wiadomo z komunikatu jeleniogórskiej policji. Nam udało się ustalić, że nie są to jedyne zmartwienia kobiety.

W ubiegłym roku głośno było o kłopotach firmy, którą prowadziła. Pod koniec lipca ubiegłego roku ten podmiot gospodarczy został postawiony w stan upadłości. Wyznaczono przymusowego zarządcę, a wierzyciele zostali wezwani do zgłaszania swoich roszczeń. W tej sprawie jest prowadzone odrębne postępowanie z paragrafu o przywłaszczenie mienia. W grę wchodzą roszczenia ponad miliona złotych.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że kobieta była bardzo aktywna w mediach społecznościowych. W swoich wpisach nie tylko sama się broniła, ale również stawiała zarzuty, że jej problemy z prawem są „zasługą” innych osób. W jej wpisach pada wiele konkretnych nazwisk i okoliczności, które mogą być odczytywane jako zniesławienie.

12 komentarzy

 1. Haha to się narobiło ,jedne wielkie przekręctwo .Pani Lucyna wielkie halo robiła w raz z Dareczkiem by padła kawiarnia gdzie sama była odpowiedzialna na początku za wizerunek ,teraz jak fundacja ogłosiła upadłość to sama prosi ludzi na zrzutce .pl o pieniądze by wykupić od syndyka sprzęt gastronomiczny.Odraxu widać że miała chrapkę na to.Ta pani Lucyna również dobry gagatek osoby niepełnosprawne mogły wychodzić z pracy z lokalu przodem zaś zdrowe osoby musiały wychodzić tylko od zaplecza zaś usiąść kolonie mogły tylko pracownicy niepełnosprawnye ,takie plotki krążą po Jeleniej lecz w każdej plotce ziarnko prawdy.Co do pani Sylwia K to jak mi wiadomo to właśnie pani Lucyna z Dareczkiem i innymi sami zaczepiali Sylwię w portalu społecznościowym porównując ja np do ” Świni ” lecz autor tego tematu nie chce za bardzo o tym wspomnieć więc nie ładnie panie redaktorze ,może czas najwyższy również zweryfikować swoje źródła zanim coś jeszcze się napiszę

 2. To jest wolny kraj i można wrzucać na portal społecznościowy co tylko się chce. A to, że Pani sobie schlebiła to nie mój problem. To po pierwsze. Po drugie przydał by się Panu Lexy kurs pisania i używanie interpunkcji. Po trzecie Ja i cała nasza grupa potrafi podpisać się z imienia i nazwiska, a nie tak jak tchórz pod pseudonimem.

  • Franek Szwajcarski Odpowiedź

   „Ja” z wielkiej litery? Widać masz wysokie mniemanie o sobie. Nie pisz na drugi raz o interpunkcji, bo się ośmieszasz. „Przydałby” piszemy razem. Wymieniać dalej, panie mądry inaczej?
   PS „27” to, jak zrozumiałem, twoje (mała litera zamierzona) nazwisko, bo podobno się podpisujecie z imienia i nazwiska?

  • Dzięki mnie i innym masz wózek i nie bądź taki do przodu bo Helios za tobą również nie przepada .Jak prosiłeś o pomoc to jakoś inaczej gadałeś

  • Z tym wrzucaniem to chyba się mylisz bo mi wiadomo to szybko skasowałem post o tym ,ale co ja tam wiem co w Piechowicach też już nie pracujesz

 3. Panu redaktorowi nie zależy na prawdzie, bo przecież przyjaźni się z szanowna panią Lucyna.

  Komunikat policji z grudnia 2020 …

  A na te pozwy o zniesławienie czekam 🙂

  • Cała ta wasza zgraja jest g… Warta jedno od drukiego wyłudza tylko brać potraficie i wyłudzać począwszy od Sylwi ,skończacy po Dareczka ,tyle w temacie

 4. Nie pamiętam byśmy byli kolegami a to że znam cię z Heliosa nie znaczy że jesteśmy kolegami nara

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Marek Lis

694 792 203

Zgłoś za pomocą formularza.