Jelenia Góra otrzyma dofinansowanie na projekt „Żyj, mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze!” -Dostanie około 15 milinów złotych wsparcia z Funduszy Norweskich i EOG – poinformował dzisiaj (2 grudnia) minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Na co zostaną wydane te pieniądze? Na liście są inwestycje w zieleń miejską, infrastrukturę rowerową, edukację ekologiczną czy poprawę dostępności centrum miasta dla osób z niepełnosprawnościami.

Jak podało w czwartek Ministerstwo Funduszu i Polityki Regionalnej, Jelenia Góra jest kolejnym miastem na liście 29 zwycięzców w programie +Rozwój lokalny+, które otrzymało około 15 mln zł wsparcia z Funduszy Norweskich i EOG”.

Na zagospodarowanie terenu po targowisku FLORA, szpilkostradę i szlak Jelonka

W ramach projektu w centrum stolicy Karkonoszy uzupełniona zostanie zieleń miejska, opracowany Plan Adaptacji do Zmian Klimatu Aglomeracji Jeleniogórskiej oraz prowadzona będzie edukacja ekologiczna dla mieszkańców. Fundusze zostaną również zainwestowane w infrastrukturę rowerową i utworzenie „Szlaku Jelonka”.

„Zaplanowano także prace zmierzające do poprawy dostępności zabytkowego centrum miasta dla osób z ograniczeniami w poruszaniu się, w szczególności osób z niepełnosprawnościami, rodziców z małymi dziećmi czy też turystów z ciężkim bagażem” – czytamy w komunikacie.

W ramach projektu powstać również miejsce spotkań mieszkańców i handlu lokalnego na terenie byłego targowiska Flora.

Planowana jest też budowa zadaszonej sceny plenerowej na jeleniogórskich Błoniach. Przewidziano także szkolenia seniorów, a także stworzenie strategii rozwoju miasta.

Efektem realizacji projektu będzie podniesienie standardu życia mieszkańców Jeleniej Góry oraz poprawa funkcjonowania miasta jako miejsca atrakcyjnego do życia i pracy” – podano w komunikacie.

W wymiarze gospodarczym przedsięwzięcie będzie oparte na wykorzystanie potencjału mieszkańców dla gospodarki Jeleniej Góry poprzez doradztwo oraz targi i szkolenia zawodowe. Poprawi się także funkcjonowanie Urzędu Miasta Jelenia Góra. Efektem realizacji projektu będzie podniesienie standardu życia mieszkańców Jeleniej Góry oraz poprawa funkcjonowania miasta jako miejsca atrakcyjnego do życia i pracy.

Program „Rozwój lokalny”

Program „Rozwój lokalny” wspiera inwestycje w środowisko, przedsiębiorczość, efektywność administracji publicznej oraz podniesienie standardu życia dla wszystkich mieszkańców małych i średnich miast. Jego celem jest wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej.

Pieniądze na rozwój polskich miast pochodzą z Funduszy Norweskich i EOG, czyli specjalnej puli środków, które Norwegia, Islandia i Liechtenstein przyznały kilkunastu państwom Europy Środkowej i Południowej oraz krajom bałtyckim.

1 Komentarz

  1. PO jak podwyżki. Odpowiedź

    Trzeba pilnować tych pieniędzy bo ZŁODZIEJE LOKALNI stoją w kolejce, mam nadzieję, że wydatkowanie tych pieniędzy będzie objęte szczególnym NADZOREM . Szkolenia i doradztwo to klucz do.————

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.