Brązowa medalistka Mistrzostw Europy w biegu na 1500 metrów Sofia Ennaoui będzie zagrzewać do walki uczestników 10 Letniego Biegu Piastów, który w najbliższą sobotę i niedzielę rozegrany zostanie na trasach Gór Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.

Sofia Ennaoui da hasło do startu ultramaratończykom, którzy zmierzą się z dystansem pięćdziesięciu kilometrów, jak również pokibicuje uczniom podstawówek – uczestnikom Wyprawy Zuchów. Będzie także dopingować tych, którzy postanowili zmierzyć się z dystansem półmaratonu.

Przyjazd tak wybitnej, utytułowanej i niezwykle sympatycznej biegaczki, jaką jest Sofia Ennaoui, uświetni jubileusz Letniego Biegu Piastów, rozgrywanego po raz dziesiąty. Sofia Ennaoui jest Ambasadorem PKO Banku Polskiego – Sponsora Generalnego 10 Letniego Biegu Piastów. Należy do największych gwiazd polskiego biegania. Na niedawnych Mistrzostwach Europy w Monachium, po porywającym, długim finiszu, zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal. W lipcu w USA na Mistrzostwach Świata, także na 1500 m, zajęła piąte miejsce.

10 Letni Bieg Piastów odbędzie się na dystansach 12, 21 i 51 km w biegach górskich. Na 12 km zorganizowany zostanie także marsz nordic walking. Uczniowie klas I-VI podstawówek pobiegną w Wyprawie Zuchów, a dzieci jeszcze młodsze w Biegu Przedszkolaka. Areną rywalizacji będą wspaniałe trasy, przeważnie szutrowe, w Górach Izerskich, ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.

Na starcie półmaratonu stanie dwóch wielkich mistrzów zimowego Biegu Piastów na nartach biegowych, zwycięzców na koronnym dystansie 50 km. Zbigniew Lis, zwany Królem Samolotu, wygrał pięćdziesiątkę trzy razy (w 1980, 1983 i 1989), a Waldemar Witulski dwa razy (1984 i 1987).

Faworytem ultramaratonu jest znakomity Jacek Sobas ze Szklarskiej Poręby, który już kilka razy wygrał Letni Bieg Piastów na różnych dystansach. Wśród kobiet o zwycięstwo powalczy niesamowita Aleksandra Gruszka z Boguszowa-Gorców, zdobywczyni drugiej lokaty w tegorocznej Sudeckiej Setce.

Na wszystkich zawodników czekać będą na trasie doskonale zaopatrzone punkty odżywcze, obsługiwane przez pełnych pasji wolontariuszy, na mecie piękne, pamiątkowe medale i pyszny posiłek regeneracyjny, a w pakietach startowych koszulki techniczne wysokiej jakości. Zapisy na dwunastkę, marsz nordic walking oraz biegi dzieci są jeszcze możliwe na stronie internetowej www.bieg-piastow.pl. Jeśli pozostaną wolne miejsca, będzie można zapisać się także w biurze wydawania numerów startowych w hotelu Bornit w centrum Szklarskiej Poręby.

W miasteczku zawodów w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach na zawodników i kibiców czekać będzie sporo atrakcji. Radiowa Jedynka poprowadzi kultową audycję Lato z Radiem, a doświadczeni dziennikarze przeprowadzą warsztaty reporterskie dla każdego. W strefie expo będzie można kupić stroje sportowe i pamiątki Biegu Piastów, w rodzinnej strefie KGHM Polska Miedź na dzieci czekać będą dmuchańce, a w strefie PKO Banku Polskiego odbędzie się kurs pierwszej pomocy. Będą także fotobudka, footrucki i prezentacja najnowszych modeli volvo.

Organizacja 10 Letniego Biegu Piastów możliwa jest dzięki wsparciu sponsorów, partnerów, wolontariuszy i patronów. Sponsorem Generalnym jest KGHM Polska Miedź SA, Sponsorem Głównym PKO Bank Polski, Sponsorem Technicznym Quest, Partnerem Technicznym Brubeck, Partnerem Motoryzacyjnym Volvo Car Bielany Wrocławskie, a Partnerami Termy Cieplickie, Interferie Sport, AdRunaLine Sports, Miasto Jelenia Góra, Miasto Szklarska Poręba i Dolny Śląsk. Patronami honorowymi są Polskimi Komitet Olimpijski i Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski. Patronami medialnymi są Program I Polskiego Radia oraz portal biegigorskie.pl.

Program 10 Letniego Biegu Piastów

27 sierpnia 2022 (sobota):

9:00 START Ultramaraton Jakuszycki

9:15 START Wypraw Zuchów

10:00 START Półmaraton Jakuszycki

28 sierpnia 2022 (niedziela)

9:30 START Bieg Przedszkolaka

10:00 START Jakuszyckiej Dwunastki

10:20 START Marszu Nordic Walking

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.