Poseł Robert Obaz interweniuje w urzędzie miasta, sugerując wyznaczenie lepszych objazdów zamkniętego odcinka Podwala. Miasto odpowiada, że monitoruje sytuacje i spróbuje znaleźć rozwiązania mniej uciążliwe dla kierowców.

Było oczywistym, że awaryjny remont mostu na Młynówce będzie generował olbrzymie zatory w ruchu drogowym. Poseł Robert Obaz napisał do prezydenta Jerzego Łużniaka, prosząc o wprowadzenie zmian w objazdach, dzięki którym korki mogły by być mniej uciążliwe. Nie sugeruje przy tym radykalnych rozwiązań (poza oceną, że wyłączenie pasa do jazdy na wprost, na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Jana III Sobieskiego nie zdaje egzaminu), co zresztą nie dziwi, bo bardzo trudne, o ile nie niemożliwe, będzie znalezienie innych rozwiązań.

„W Jeleniej Górze trwa obecnie remont mostu na Młynówce przy ul. Mostowej. Z ruchu kołowego i pieszego wyłączony jest odcinek o długości około 80 m w ciągu ul. Podwale. Odcinek, na którym trwa obecnie remont jest miejscem o dużym natężeniu ruchu. Wyznaczone objazdy nie spełniają swojej roli, powodując znaczne opóźnienia czasowe oraz generując korki drogowe.

Szczególnym miejscem, w którym dochodzi do takich sytuacji jest skrzyżowanie ul. Jana Pawła II z ul. Jana III Sobieskiego, na którym został wydłużony pas do skrętu w lewo kosztem środkowego pasa do jazdy na wprost, który został zamknięty. W wyniku zamknięcia jednego pasa, kierowcy poruszający się zarówno w stronę Szklarskiej Poręby jak i centrum miasta, zmuszeni są do oczekiwania w korku, którego czas sięga często nawet 30 minut (w godzinach szczytu ten czas wydłuża się nawet do godziny – dop. red.).

Mieszkańcy Jeleniej Góry oraz kierowcy korzystający z tego odcinka zgłaszają liczne uwagi oraz wyrażają głębokie niezadowolenie, wskazując iż wyłączenie jednego pasa z ruchu kołowego nie spełnia swojej roli. Wręcz przeciwnie, przyczynia się do powstawania zatorów.

W związku z powyższym, proszę o modyfikację rozwiązań, które zostały wprowadzone na czas trwania remontu mostu na Młynówce przy ul. Mostowej. Wierzę, że wyjście naprzeciw oczekiwaniom kierowców pozytywnie wpłynie na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy i przyczyni się do zmniejszenia natężenia ruchu na tym odcinku.

Jednocześnie chciałbym podziękować za przemyślaną decyzję i wydłużenie czasu remontu Alei Wojska Polskiego, która stała się alternatywną trasą przejazdu dla obecnie wyznaczonego objazdu. Dzięki tej decyzji nie skazał Pan wszystkich użytkowników ruchu na całkowite zablokowanie Jeleniej Góry – pisze poseł do prezydenta.     

Miasto zapewnia, że inżynierowie od ruchu drogowego cały czas analizują sytuację i jeśli znajdą korzystniejsze rozwiązania, na pewno zostaną wprowadzone.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.