Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże sklepowe. Ma on na koncie co najmniej 7 kradzieży w sklepach drogeryjnych i spożywczych. Przestępstw tych dopuścił się w Jeleniej Górze od grudnia 2020 roku do sierpnia br. Wartość skradzionego mienia oszacowano łącznie na około 5 tysięcy złotych. Teraz odpowie za to przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże sklepowe.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna  od grudnia 2020 roku do grudnia br. dopuścił się w jeleniogórskich dyskontach co najmniej 7 kradzieży. Jego łupem padły kosmetyki, perfumy i alkohol o łącznej wartości około  5 tysiące złotych.

Obsługa sklepów o zdarzeniach powiadomiła policję. Do zgłoszenia dołączone zostały również nagrania z monitoringu. Policjanci na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer wytypowali 18-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia. Teraz za kradzieże odpowie on przed sądem, a  grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.