Miasto zapoznało się z oferta w przetargu na kolejnych pięć autobusów elektrycznych, które zasilą flotę jeleniogórskiego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

Do Jeleniej Góry przed kilkoma dniami przyjechał ostatni, dwudziesty autobus elektryczny z puli 20 autobusów Yutong E12, których dostawa realizowana jest od jesieni ubiegłego roku. Wiadomo, że będą kolejne. Miasto otworzyło właśnie oferty które wpłynęły na zakup czterech lub pięciu kolejnych elektryków. Ta zróżnicowana ujeta została jako opcja w zamówieniu.

Wpłynęła jedna oferta, złożona przez firmę Busnex Poland sp. z o.o., która zaproponowała niecałe 14 mln zł za zrealizowanie oferty podstawowej (cztery autobusy) i nieco ponad 17,4 mln za realizacje oferty z opcją (pięć autobusów). Ponieważ miasto gotowe jest wydać na zamówienie 17,3 mln zł – zrealizowany zostanie najpewniej zakup z opcją.

Potwierdza to zresztą prezydent Łużniak.

– Zostały nam oszczędności z zakupu pierwszej partii 20 autobusów elektrycznych i, zgodnie z zapowiedzią, wykorzystamy je na zakup kolejnych. Nie wiedząc, jakie zostaną złożone oferty, przetarg ułożyliśmy z opcja na zakup czterech lub pięciu takich pojazdów. Złożona oferta jest na tyle atrakcyjna, że prawdopodobnie – po pewnych przesunięciach finansowych – kupimy pięć autobusów.

Busnex Poland – jedyny oferent w przetargu – to spółka, która już dostarczyła 20 pojazdów.

A w perspektywie jest kolejnych osiem autobusów elektrycznych, bo Miejski Zakład Komunikacyjny złożył na ten cel wniosek o pożyczkę i dotację w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska.

Fot. UM JG

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.