Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Okazało się, że mężczyzna wielokrotnie kierował samochodem nie stosując się do decyzji. W tej sprawie przedstawiono mu 21 zarzutów. Przestępstwa te policjanci ujawnili analizując między innymi zapisy monitoringu miejskiego.

27 sierpnia br., około godziny 15.30 funkcjonariusze w Szklarskiej Porębie na ul. Władysława Sikorskiego zatrzymali do kontroli drogowej 42-letniego kierującego pojazdem marki Chevrolet. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy i Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze w celu ustalenia miejsca pobytu do innych czynności prawnych oraz do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna kierował pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, między innymi na podstawie analizy zapisów monitoringu miejskiego potwierdzili, że mężczyzna wielokrotnie nie stosował się do decyzji o cofnięciu mu uprawnień. W okresie ostatnich kilku miesięcy 21 razy popełnił on to przestępstwo.

-42-latek za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności- informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.