Na wysokość 2,5 metra wyrosły konopie wyhodowane w Gryfowie, w przydomowym ogródku, przez mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. Ogrodniczy sukces nie miał znaczenia dla policji, która zatrzymała mężczyznę.

– Na podstawie posiadanych informacji, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim weszli na posesję jednego z domów jednorodzinnych na terenie gminy Gryfów Śląski. Już od wejścia widoczne były wysokie na blisko 2,5 metra krzewy konopi, które rosły w przydomowym ogródku. Policjanci na miejscu zabezpieczyli łącznie 12 krzewów konopi indyjskiej, a także blisko 200 gram suszu marihuany oraz broń gazową i amunicję. W sprawie zatrzymano 4 osoby – informuje Olga Łukaszewicz oficer prasowa komendy.

35- letni mężczyzna z powiatu zgorzeleckiego usłyszał zarzut uprawy konopi mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela tej rośliny. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Taki wzrost konopi indyjskich hodowanych outdorowo w naszych niesprzyjających warunkach atmosferycznych jest ewenementem. Może to więc kolejny dowód na ocieplenie klimatu.     

Fot. KPP w Lwówku Śląskim

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.