Jeleniogórska rozgłośnia radiowa Muzyczne Radio nadaje już od 30 lat. Pierwsza audycja stacji, która powstała dzięki Ryszardowi Pragłowskiemu i Januszowi Malikowi popłynęła w eter 23 lutego 1993 r. z Góry Szybowcowej. Lokalne „radyjko” w ciągu trzech dekad wyrosło na silne ponadregionalne radio.

– Pierwsze głosy, które pojawiły się na antenie należały do Wojtka Janickiego i Tomasza Zuterka, późniejszych filarów nowopowstających wrocławskich komercyjnych stacji radiowych. Z początkowego okresu rozwoju wywodzą się takie osobowości naszego radia jak Dariusz Maląg, Tomasz Kammel, Arek Włodarski, Beata Czystołowska (obecnie Nowicka), Tomek Dudkiewicz i Jacek Sałaputa. Wszyscy oni z wyjątkiem Tomka Kammela i Darka Maląga są filarami radia do dziś. Beata kieruje działem informacji a Tomek Dudkiewicz jest szefem muzycznym stacji. Wiele innych nie wymienionych, które pracowały w naszym radiu, stanowi do dzisiaj podporę w różnych sektorach mediów elektronicznych w kraju – przypominają redaktorzy MR w jubileuszowej publikacji.

Dziś Muzyczne Radio nadaje ze stacji nadawczych w Bogatyni, na Górze Świeradowiec, z Jeleniej Góry, Góry Baraniec w Komarnie, i na dwóch częstotliwościach z Góry Chełmiec w Wałbrzychu. To daje mu duży zasięg techniczny, pozwalający słuchać audycji MR w bardzo dobrej jakości na terenie Dolnego Śląska, w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej, zachodnich krańcach Opolszczyzny i części terytorium Czech i Niemiec.

Na Dolnym Śląsku Muzyczne Radio jest piątą pod względem słuchalności stacją radiową. Przed nią tylko potentaci: RMF FM, Radio ZET, Eska i Jedynka oraz Radio Wrocław. Za muzycznym radiem znalazły się tak znane stacje, jak Trójka, AntyRadio, czy Radio Złote Przeboje – 1,7 proc.

Życzenia (do których się przyłączamy) Muzycznemu Radiu złożył m.in. prezydent Łużniak. Napisał:

„W ciągu trzech dekad lat istnienia Muzyczne Radio znakomicie wpisało się w historię naszego miasta i regionu na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach oraz organizując przeróżne przedsięwzięcia. Życzę Wam drodzy Radiowcy wszystkiego, co najlepsze: wysokich wyników słuchalności, oddanych słuchaczy, niespożytej energii i zapału do wykonywania Waszych codziennych obowiązków.”

Na portalu Muzycznego Radia redakcja opublikowała jubileuszową publikację, która przypomina historię jeleniogórskiej rozgłośni. Zdjęcia redaktorek i redaktorów sprzed trzydziestu lat to jej wzruszający element.

https://muzyczneradio.pl/index.php/articles/30229/muzyczne-radio-nadaje-od-30-lat.html

2 komentarze

  1. baba z jutuba Odpowiedź

    skoro w radio nie ma Darka Maląga to co w takim razie robi na tym zdjęciu ? Rozumiem , że nie macie aktualnej foty

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.