Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak i dyrektor Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, Tadeusz Wnuk, zaprosili przedstawicieli mediów na briefing, który odbył się 19 lipca o godz.12.00 przed jeleniogórskim Ratuszem.

Panowie poinformowali o programie zbliżającego się 38. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych. Prezydent Łużniak przypomniał, że Jelenia Góra jest jedynym miastem spośród innych podobnej wielkości, w których funkcjonują dwa teatry, więc życie teatralne jest tu bardzo intensywne i właściwie trwa bez przerwy. A jeszcze intensywniej będzie pulsowało na Placu Ratuszowym między 13 a 15 sierpnia, kiedy pojawią się na nim uliczni artyści. Przypomniał, że to właśnie w Jeleniej Górze został zorganizowany po raz pierwszy w Polsce festiwal teatrów ulicznych (1983 r.). Podobne festiwale obecnie odbywają się już wielu miejscowościach naszego kraju. Prezydent Łużniak zaprosił mieszkańców i turystów na prezentacje festiwalowe. Szczegółowy program imprezy przedstawił dyr. Tadeusz Wnuk. Poinformował również, że jeleniogórski festiwal jest finansowany z budżetu Miasta Jelenia Góra i środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wszystkie prezentacje, oprócz finałowej będą się odbywać, podobnie jak w latach ubiegłych, na Placu Ratuszowym. Finałowy spektakl zostanie zaprezentowany 15.08. o godz.21,00 naparkingu przy ul. Sudeckiej (za hotelem „Mercure”). Będzie to monumentalne widowisko pt. RABIN MAHARAL I GOLEM – CZYLI PRAWDA I ŚMIERĆ – INTERDYSCYPLINARNEJ GRUPY TEATRALNEJ ASOCJACJA 2006 (Polska).

Festiwalowe prezentacje będą się rozpoczynać w godzinach popołudniowych spektaklami dla dzieci i familijnymi, kończyć zaś w godzinach nocnych widowiskami adresowanymi do dorosłej widowni. Wystąpią artyści z Ukrainy, Belgii, Włoch, Niemiec i Polski. Wiele zespołów nie przyjęło zaproszenia z obawy przed pandemią. Należy mieć nadzieję, że nie pokrzyżuje ona planów organizatorom, no i, oczywiście, że dopisze pogoda!

Nowiny Jeleniogórskie oraz nj24 będą na bieżąco informować o festiwalowych wydarzeniach.

UL

1 Komentarz

  1. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

    Czy wiecie że czeladnik piekarski Fogiel, został mianowany głównym reżyserem polityki zagranicznej Pi$u??? Czyżby za figle z TW Balbiną???

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.