Jeleniogórscy policjanci zatrzymali podczas interwencji 48-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, zmuszanie ich do odstąpienia od czynności, groźby karalne oraz o znęcanie się nad partnerką. Mężczyzna w trakcie czynności groził funkcjonariuszom siekierą i nożami, którymi ich zaatakował i ranił.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 48-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, zmuszanie ich do odstąpienia od czynności, groźby karalne oraz znęcanie się psychiczne i fizyczne nad partnerką.

30 sierpnia br., około godziny 16.20 policjanci pojechali do jednego z jeleniogórskich mieszkań, w którym według zgłoszenia słychać było awanturę i krzyki kobiety wzywającej pomocy. Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu wyraźnie słyszeli odgłos przewracanych mebli oraz groźby pozbawienia życia kierowane przez mężczyznę wobec kobiety. W związku z zagrożeniem życia i zdrowia postanowili natychmiast wejść do mieszkania, jednak nikt nie reagował na ich pukanie i wezwanie do otwarcia drzwi. Jeden z funkcjonariuszy zdecydował dostać się do mieszkania przez okno, po drabinie rozstawionej przez strażaków. W środku zauważył mężczyznę, który w ręku trzymał siekierę. Ten na widok policjanta natychmiast ruszył w jego kierunku wymachując siekierą i grożąc pozbawieniem życia, próbował zatrzasnąć okno roztrzaskując szybę. Przez cały czas był agresywny i nie reagował na polecenia. Agresor rzucił się na funkcjonariuszy, kopał, bił, a także ranił ich nożem. Policjanci obezwładnili go i zatrzymali. W mieszkaniu przebywała jego partnerka, która w obawie o swoje życie bała się otworzyć drzwi.

Okazało się, że mężczyzna od września ubiegłego roku znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie.Nadużywał alkoholu, który wyzwalał w nim agresję, wszczynał bez żadnego powodu awantury, podczas których wyzywał, bił, szarpał i popychał pokrzywdzoną. Groził jej również pozbawieniem życia.

48-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. -1 września Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.