W piątek 16 grudnia o 19:00 w Filharmonii Dolnośląskiej nadzwyczajna okazja, by wysłuchać na żywo utworów wspaniałego, polskiego kompozytora muzyki filmowej – Krzesimira Dębskiego, który skomponował ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak: „Ogniem i mieczem”, „Stara baśń” czy „Bitwa Warszawska 1920”.

Koncert z okazji 50- lecia pracy artystycznej Krzesimira Dębskiego Zagrają: Krzesimir Dębski (skrzypce), Chór przy Filharmonii Dolnośląskiej, Joanna Janas (przygotowanie chóru), Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej i Szymon Makowski (dyrygent).

W repertuarze: „Bitwa” z filmu „Ogniem i mieczem”, „Pieśń Heleny” na skrzypce i orkiestrę symfoniczną, „Taniec huculski” na skrzypce solo i orkiestrę symfoniczną, Muzyka z filmu „Ranczo Wilkowyje”, „Pieśń Mili”, „Polonaise d-minor” na orkiestrę symfoniczną, „Pieśń syberyjska”, „Bitwa” z filmu „Bitwa Warszawska 1920”, „Mama Afryka”, „Ave Maria”, „Lonely Hearts”, „Rzeka marzeń” promująca film „W pustyni i w puszczy”, „Country in E” i „Trojak Jubileuszowy” na orkiestrę symfoniczną”, „Missa Brevis: Kyrie i Sanctus”, „Cantabile h-moll”.

Krzesimir Dębski to wszechstronnie utalentowany artysta, będący aktywnym skrzypkiem, dyrygentem, aranżerem i kompozytorem. Nazwisko Dębski to wręcz marka, która nierozerwalnie wiąże się z filmami fabularnymi, serialami czy dokumentami, ale także muzyką symfoniczną i kameralną. Patrząc przez pryzmat osiągnięć i twórczości, można by przypuszczać, że to zdecydowanie więcej niż pół wieku, które w rzeczywistości świętuje ten twórca.

Wyjątkowy koncert i wyjątkowe muzyczne aranżacje!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.