Tytuł sztuki „Królowa catringu” ( The Catering Queen”) wskazuje na kulinarne wątki. Ale w tym zabawnym przedstawieniu znajdziecie sporo refleksji o relacjach między ludźmi, dramatach i radościach, jakie niesie życie. Premiera 8 stycznia o godz. 19.00 w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

Oto krótki opis, co was czeka: W domu pani i pana Smythe trwa wystawne, bożonarodzeniowe przyjęcie prawniczej śmietanki. Śmiechy, głośne rozmowy, brzęk szkła i odgłos nalewanych drinków. Ale to nie w salonie, a za wahadłowymi drzwiami kuchni odbywa się prawdziwa akcja dramatu. Jej bohaterowie, to uwijający się wśród tac, naczyń i półmisków zgrany zespół firmy cateringowej – czwórka zżytych ze sobą od lat, sympatycznych młodych ludzi, z których każdy ma ambicje i tęsknoty wykraczające daleko poza cateringowe zlecenia. Są nimi Cynthia, Eric, Timothy i niezawodna królowa cateringu Mel.

Podczas przyjęcia poznajemy rozterki młodych ludzi, ich plany, zawody miłosne, zranione przyjaźnie, niespełnienia. Prosta formalnie sztuka jest pełna ciepła i humoru budowanego na zderzeniu światów z dwóch stron drzwi. Dialogi obfitują w dowcipne komentarze młodej obsługi na temat tego, co się dzieje w salonie. Autorka nie skąpi humoru sytuacyjnego. Na przykład jeden z młodych kelnerów rozpoznaje w „nobliwym” gospodarzu, mężu i ojcu, swego namiętnego kochanka….

W kuchni i poza nią dzieje się w ten wieczór bardzo wiele. Drugi akt rozgrywa się kilka tygodni później w tym samym miejscu i podobnym składzie. Tyle że okazja do imprezy jest już nieco odmienna.

Królowa Cateringu („The Catering Queen”) Autor: Alison Lawrence Tłumaczenie: Klaudyna Rozhin

Reżyser – Maciej Kowalewski, Scenografia – Wojciech Stefaniak, Kostiumy – Emilia Czartoryska, Choreografia, ruch sceniczny – Bartłomiej Ostapczuk, Opracowanie muzyczne – Maciej Kowalewski

Występują: Agata Darnowska, Ewa Dobrucka , Jakub Głukowski, Marta Kędziora, Robert Mania, Tomasz Marczyński.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.