19 grudnia druhowie z jednostek OSP przewieźli zebrane rzeczy do centralnego magazynu przy Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, gdzie zostaną sporządzone paczki świąteczne dla seniorów. – Akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – komentuje kpt. Krzysztof Zakrzewski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego SP w Jeleniej Górze.

– Zaangażowały się w nią wszystkie jednostki OSP z powiatu jeleniogórskiego, a jest ich w sumie 27. Druhowie zebrali przede wszystkim żywność o przedłużonym terminie trwałości – konserwy, cukier, mąkę, makaron, a także środki czystości i chemię gospodarczą. Sporządzaniem paczek zajęły się druhny – ratowniczki z jednostek OSP. Wiadomo – nie ma jak kobieca, gospodarna ręka. Jeszcze przed świętami paczki trafią do potrzebujących seniorów. Przy wyszukiwaniu beneficjentów pomocy strażacy ściśle współpracowali z miejskimi i gminnymi ośrodkami pomocy społecznej. Ponieważ Ochotnicza Straż Pożarna działa na co dzień w małych społecznościach, druhowie posiłkowali się też własnym rozeznaniem.

– Nasza akcja zatacza szersze kręgi – mówi Kamil Zięba z Komendy Miejskiej SP w Jeleniej Górze, admin strony fejsbukowej. – Zainteresowali się nią strażacy z powiatu lubańskiego i zgorzeleckiego, a nawet z innych części Polski. – Ofiarodawcy podchodzili do zbiórki z wielką serdecznością – opisuje doświadczenia druhów z OSP Łomnica Czesław Godoń. – Urządziliśmy zbiórkę przy miejscowym dyskoncie, gdzie ludzie chętnie przekazywali nam potrzebne towary. Przyjmowaliśmy też zgłoszenia od osób, które chciały przekazać większą ilość dóbr, a mieszkały daleko od siedziby naszej OSP – posyłaliśmy wtedy nasz samochód. Widać, że społeczeństwo ufa Straży Pożarnej. Akcja „Strażak dla seniora”, pod patronatem Komendanta Miejskiego SP w Jeleniej Górze, zainicjowana została przez druha Marcina Urbaniaka z OSP Rybnica. Kiedy niósł pomoc 90-latce, która zasłabła na jeleniogórskiej ulicy, dowiedział się, że staruszka żyje w samotności i nie może liczyć na niczyje wsparcie. Strażacy Kotliny Jeleniogórskiej chcą pomóc takim ludziom.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.