Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie. Śledczy z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze oskarżają Stanisława T., właściciela składu opału.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, mężczyznę oskarżono o „narażenie na utratę życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swoich czterech pracowników oraz nieumyślne spowodowanie śmierci jednego z nich„. Mężczyzna jest też oskarżony o znęcanie się nad czterema psami i naruszenie przepisów prawa o ubezpieczeniach społecznych.

Z ustaleń prokuratorów wynika, że T. nieodpowiednio obchodził się z psami i znęcał się nad nimi, a to skutkowało tym, że 28 września 2019 roku zwierzęta zaatakowały jednego ze stróżów i doprowadziły do śmierci mężczyzny.

Psy w typie owczarków niemieckich były tak agresywne, że początkowo uniemożliwiały interwencję służb. – Cały czas atakowały leżącego mężczyznę – relacjonowali strażacy, którzy feralnego dnia pierwsi przybyli na pomoc. Musieli odganiać psy przy pomocy strumieni wody.

64-letniego stróża nie udało się uratować. Na ciele miał ślady pogryzień, a wokół niego były plamy krwi.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny. Teraz skierowała akt oskarżenia wobec właściciela składu opału.

Stanisław T. nie przyznał się do winy. Oskarżonemu grozi do pięciu lat więzienia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.