Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko Joannisowi P. i Adamowi P., oskarżonym o pomoc w wytwarzaniu oraz posiadanie znacznych metamfetaminy oraz tabletek z pseudoefedryną służących do produkcji narkotyków.

8 października 2020 roku na terenie powiatu bolesławieckiego zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy przewozili blisko 60 tysięcy tabletek z pseudoefedryną stanowiących tak zwany prekursor do produkcji substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy. Posiadane przez sprawców tabletki nie były dostępne na terenie Polski, pochodziły z Bośni i Hercegowiny.

Po przeszukaniu posesji zajmowanej przez podejrzanych ujawniono także opakowania po blisko 25 tysiącach podobnych tabletek.

Sprawcy zostali następnie na wniosek prokuratury tymczasowo aresztowani.

4 stycznia 2021 roku, decyzją Sądu, Joasnnis P. i Adam P. zostali zwolnieni z aresztu. Zastosowano wobec nich dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

7 kwietnia 2021 roku ponownie zatrzymano Joannisa P., który po opuszczeniu aresztu w dalszym ciągu zajmował się tym samym przestępczym procederem.

W wynajętym garażu posiadał blisko 1 kg metamfetaminy oraz ponad 300 gramów substancji służącej do zwiększenia masy handlowej narkotyku, a ponadto miał 100 gramów ziela konopi innych niż włókniste. Joannis P. zgromadził także ponad 2 kg kryształków pseudoefedryny. Mężczyzna czynił przygotowania do wprowadzenia substancji psychotropowej do obrotu.

Po zatrzymaniu, na wiosek prokuratury, został on ponownie tymczasowo aresztowany.

Zatrzymane u sprawców tabletki oraz kryształki pseudoefedryny umożliwiała wytworzenie łącznie ponad 10,5 kg  metamfetaminy.

Mężczyznom zarzucono pomocnictwo w wytworzeniu znacznych ilości substancji psychotropowych, przygotowanie do wprowadzenia narkotyków do obrotu oraz ich posiadanie. Są to przestępstwa zagrożone karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 15 lat.

Oskarżeni bracia to mieszkańcy Bolesławca w wieku 26 i 25 lat. Obaj podejrzani byli w przeszłości karani sądownie. Adam P. za przestępstwo z art. 177 § 2 kk, a Joannis P. za przestępstwo kradzieży popełnione na terenie Niemiec oraz inne czyny zabronione wyrokami polskich sądów – informuje Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

FOT.Użyczone

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.