Jeleniogórscy policjanci zatrzymali motocyklistę, który kierował wbrew 4-letniemu zakazowi sądowemu oraz posiadał narkotyki. Mężczyzna najprawdopodobniej kierował również będąc pod wpływem środków odurzających. Przyznał się, że na śniadanie zażył amfetaminę. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kierowanie wbrew zakazowi sądowemu oraz o posiadanie narkotyków.

11 września 2022 roku, około godziny 9.30 policjanci w trakcie patrolu w Siedlęcinie na ul. Lwóweckiej zwrócili uwagę na motocyklistę, który jechał bez kasku i w trakcie jazdy palił papierosa. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Mężczyzna podczas czynności był wyraźnie zdenerwowany, a jego zachowanie wskazywało, jakby znajdował się pod wpływem środków odurzających. Przyznał się, że na śniadanie zażywał amfetaminę, ale również przy sobie posiadał narkotyki. Po sprawdzeniu okazało się, że 30-latek kierował także wbrew 4-letniemu zakazowi sądowemu.

Mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że 30-latek kierował będąc pod wpływem środków odurzających odpowie również za to przestępstwo.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.