Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne przestępstwa przeciwko mieniu. Sprawca w ostatnich dniach dokonał między innymi 2 zuchwałych kradzieży pojazdów, pozorując chęć zakupu oraz wyrywając właścicielce kluczyki z ręki. Mężczyzna łącznie usłyszał 7 zarzutów.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej Policji zatrzymali 27-letniego mężczyznę w związku z kradzieżą zuchwałą samochodu osobowego. Sprawca 1. sierpnia w Nowogrodźcu wyrwał właścicielce kluczyki od samochodu i podczas próby odjazdu spowodował upadek kobiety, która próbowała uniemożliwić złodziejowi ucieczkę jej autem. Straty spowodowane wówczas przez mężczyznę, to prawie 7,5 tysiąca złotych. 

Dodatkowo policjanci ustalili, że podejrzany ma na swoim koncie jeszcze inne, podobne przestępstwa. Kilka dni wcześniej w Bolesławcu 27-latek pozorując chęć zakupu pojazdu, również dokonał kradzieży zuchwałej. Udając klienta, po jeździe próbnej, wykorzystał moment, kiedy właściciel wysiadł z auta, aby sporządzić dokumentację do sprzedaży i odjechał cudzym samochodem. W skradzionym pojeździe był m.in telefon i karty płatnicze, które 27-latek wykorzystał później, włamując się na konta bankowe i dokonując płatności za swoje zakupy. Straty wyceniono na blisko 5 tysięcy złotych. 

Podejrzany łącznie usłyszał 7 zarzutów, w tym 2 dotyczące kradzieży zuchwałej. Poza kradzieżami pojazdów odpowie za kradzież z włamaniem na konta bankowe, kradzież paliwa o wartości ponad 1500 złotych, kradzież sklepową elektronarzędzi o wartości ponad 900 złotych oraz kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu i decyzji o cofnięciu uprawnień. 

Zarówno policjanci, którzy zebrali obszerny materiał dowodowy, jak i prokurator oraz sędzia, byli jednomyślni co do konieczności zastosowania izolacyjnego środka zapobiegawczego, wobec zatrzymanego mężczyzny. 27-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

FOT.Policja Bolesławiec

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.