Certyfikat dla Kryminologii KPSW

Certyfikat dla Kryminologii  KPSW

Certyfikat "Studia z przyszłością" to prestiżowe wyróżnienie, które potwierdza wysoką jakość kształcenia, nowoczesność programu studiów i zgodność z potrzebami rynku pracy. Certyfikat trafił właśnie do Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej  w Jeleniej Górze dla kierunku Pedegogika ze specjalnością Resocjalizacja i Kryminologia.

- Dziękuję całemu zespołowi na czele z dziekan dr Magdaleną Baczyńską wraz z kierownikiem katedry dr Elżbietą Zieją, a także gratuluję całemu zespołowi kierunku Pedagogika o specjalności Resocjalizacja z Kryminologią tak doskonale przygotowanego programu studiów o charakterze innowacyjnym, dzięki czemu znalazł się on w elicie naszego kraju – gratulowała dr Wioletta Palczewska, rektor KPSW.

W VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością", organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego i Agencję PRC startowało prawie 600 kierunków z uczelni z całej Polski. Jeleniogórska KPSW znalazła się w czołówce finalistów.

-Na to wyróżnienie złożyło się wiele czynników. Jednym z nich jest fakt, że współpracujemy z ekspertami zewnętrznymi, m.in. z policją, z pracownikami ośrodków penitencjarnych czy resocjalizacyjnych. To również zasługa nowoczesnego, innowacyjnego, dopasowanego programu kształcenia i niewątpliwie atrakcyjnej bazy dydaktycznej – wylicza dziekan dr Magdalena Baczyńska.

Dr Elżbieta Zieja podkreśla, że to są studia głównie praktyczne. Studenci mają zajęcia w znakomicie wyposażonym laboratorium. Ćwiczenia i wykłady prowadzą specjaliści m.in. doświadczeni policjanci z wydziałów prewencyjnego, kryminologii, dochodzeniowo-śledczego. Zajęcia ma także psycholog policyjny.

- Przygotowaliśmy dobrze wyposażoną pracownię kryminalistyczną. Mamy mikroskopy stereoskopowe, wariograf, walizki oględzinowe. Staramy się, aby nasi studenci potrafili praktycznie zbierać ślady osmologiczne, daktyloskopijne czy też traseologiczne - mówi dr Zieja. Uczelnia przygotowuje także studentów do do przyszłej pracy z dziećmi niedostosowanymi społecznie.

- Współpracujemy z KPSW, dzięki czemu studenci mają okazję do zdobycia wiedzy praktycznej, a my jako policja pozyskujemy nowych funkcjonariuszy – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Zainteresowanie studiami na kierunku Pedagogika ze specjalnością Resocjalizacja z Kryminologią cieszą się dużym zainteresowaniem. Studenci rekrutują się głównie z klas mundurowych, które prowadzą licea w okolicy Jeleniej Góry m. in. w Piechowicach. Studia trwają 6 semestrów w wymiarze 1800 godzin (bez praktyk zawodowych) i kończą się licencjatem. Absolwenci mogą liczyć na pracę mogą w policji, areszcie śledczym, ABW czy placówkach resocjalizacyjnych. KPSW idzie za ciosem i przygotowuje się do udziału w kolejnej edycji konkursu "Studia z przyszłością" zaplanowanej na październik.

Certyfikat dla Kryminologii  KPSW
Certyfikat dla Kryminologii  KPSW
Certyfikat dla Kryminologii  KPSW

Komentarze (4)

Naziol piSSowski Greniuch zdążył awansować swoją sekretarkę na wicedyrektorkę wrocławskiego IPN. Po jego dymisji to ona kieruje oddziałem.
To typowe dla pislamskich nazioli i satyrów.
Ciągną ze sobą park rozrywki, żeby z firmy nie wychodzić.
Satyr lepszy, bo dwie przygarnął, ale on ze zdzichem robi, a tam kasa większa.
Mafijne państwo pislamu.

Proszę nie pisać agresywnych czy kpiących komentarzy. Kamrat Greniuch zrobił to z uczciwych, patriotycznych pobudek, jako Polak i katolik. Komeratka sekretarka to sprawdzona, godna towarzyszka, co udowodniła na niejednym zlocie prawdziwych menszczyzn. Pozdrawiam tradycyjnym salutem (ż)ymskim.

Pensja 25 tys. do tego dodatki i premia kwartalna! Auto służbowe wraz z kierowcą .... O sekretarce nie wypada zapomnieć ....
W zamian fucha życia! Raz w miesiącu jakieś kwiatki ku pamięci i rocznicy "wyklętych" ....
Tak się bawi prawica! Bo suwerenowi można wciskać każdy kit - że to patriotyzm i w ogóle - bohater tysiąclecia - hajlujący Tomuś!
Co się dzieje z Polakami, że dają się tak ładować?

ZAORAĆ ten skansen pod nazwą IPN. Raz na zawsze.

Bizancjum w komisji ds. pedofilii. Zarabiają jak ministrowie, kontroli nie wpuszczają >>

Gdy tylko państwowa komisja ds. pedofilii zaczęła działalność, jej szef wystąpił o podwyżkę zarobków do poziomu sekretarzy stanu. Andrzej Duda się zgodził, a członkowie komisji są od tego czasu nazywani "ministrami".

Pensja: 12,6 tys. zł plus dodatki.

Tak się bawi psychoprawica.

Tymczasem pedofile w sutannach gwałcą i chodzą na wolności śmiejąc się w twarz Matkom i Ojcom ofiar.

30 grudnia Duda wydał rozporządzenie włączające komisję do grupy płac przysługujących sekretarzom stanu. Teraz każdy z nich zarabia 12 650 zł. Plus dodatki funkcyjne. Jak wysokie? Tego nie wiadomo. Do tego dochodzą mieszkania służbowe (dla osób spoza Warszawy) oraz służbowe samochody – jeden z nich każdego dnia dowozi przewodniczącego do domu, 110 km od Warszawy. Drugi jest do wyłącznej dyspozycji „minister Chrobak”, która – jak podają nasze źródła – specjalnie w tym celu zmieniła wewnętrzny regulamin.

Raczej wpływowa osoba niż to co w artykule daje podstawy o ubiegania się i pracę w służbach.
Doświadczony oficer. Przykre ale potwierdzone m.ib. przez praktykę naboru aktywnego

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.