Co z przyjaźnią Szklarskiej Poręby z radiową Trójką?

Co z przyjaźnią Szklarskiej Poręby z radiową Trójką?

- Pozostał skwer i wspomnienia. Szklarska Poręba powinna wyraźnie odciąć się od ludzi i ich politycznych mocodawców, którzy dziś urządzają na nowo Trójkę, przez lata niezwykłą, wielbioną stację z wybitnymi osobowościami - postuluje pani Beata, mieszkanka Szklarskiej Poręby. - Poczekajmy jeszcze trochę, pośpiech w takich sprawach nie jest wskazany – ocenia Mirosław Graf, burmistrz miasta, podkreślając, że ewentualne zmiany pozostają w gestii radnych. 

Festiwal „Trójka górom”, liczne listy przebojów nadawane spod Szrenicy, wspólne przedsięwzięcia marketingowe (m.in. Szklarska Poręba jako zimowa stolica Trójki), wizyty, przyjaźnie no i skwer z Aleją Trójkowych Gwiazd – tak przez ponad 20 lat układała się przyjaźń między stacją radiową a górskim kurortem. Teraz, gdy zawierucha polityczna wymiotła cenionych i lubianych trójkowiczów samorządowy partner ma pewien kłopot. - Wielu ludzi czuje, że trzeba zareagować na to co się dzieje w Trójce. Są na przykład pomysły, żeby zmienić nazwę na „Skwer dawnej Trójki” czy „Byłych Trójkowiczów” – przyznaje Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby. Uważa jednak, że pospieszne działania nie są wskazane – i ze względu na szacunek dla ludzi, którzy przez 20 lat tworzyli modelową współpracę, ale też z powodów praktycznych. Przecież rzeczywistość może się w stosunkowo niedługim czasie zmienić.

 

Burmistrz Graf miał wielką nadzieję na zwrot w biegu spraw u medialnego patrtnera związany z powołaniem na dyrektora Kuby Strzyczkowskiego. Jak wiadomo ostatnio został on odwołany, a w Trójce pojawili się prezenterzy muzyki ze stacji komercyjnych, a także osoby z doświadczeniem z TVP Info. Trójka Manna, Niedźwieckiego, Stelmacha tym samym, jak sie wydaje, przeszła nieodwołalnie do historii

 

- Jak samorząd się zachowa, kiedy nowy zarząd Trójki wystąpi z propozycją kontynuacji współpracy? - pytamy burmistrza.

 

- Wtedy będziemy dyskutować w radzie, zapytamy Grażynę Biederman, za której współpraca z Trójką tak świetnie się rozwinęła. Ja z propozycją współpracy na pewno w tym roku się nie zwrócę – odpowiada.

 

- Współpracę Szklarskiej Poręby z Trójką podawano na wykładach z marketingu jako modelową – przypomina Grażyna Biederman, długoletnia kierownik referatu promocji w UM Szklarska Poręba, która włożyła wiele serca i energii w ten pomysł. Uważa, że pojawiające sie propozycje zmiany nazwy dla Skweru Radiowej Trójki są złe. - To miejsce i ta nazwa powinny trwać. Ostatecznie jest to także rodzaj pomnika naszej świetnej współpracy, która ma wymiar sentymentalny, wciaż nie jest obojętna dla mieszkańców i słuchaczy, którzy do nas przyjeżdżali z różnych stron Polski. Jeśli myśleć o jakichś zmianach, to dopiero za jakiś czas. Oczywiście, buntuję się przeciwko temu, co zrobiono Trójce, ludziom, którzy tam pracowali i jej wiernym słuchaczom – mówi.  

Komentarze (13)

Szkoda,że samorząd Szkarskiej nie zmieniła nazwy skweru "Radiowej Trójki" jeszcze przed sezonem wakacyjnym,no cóż,lepiej późno niż wcale.

Pani Beata chyba aktywista z KOD-u

Reforma Trójki zakończyła się podobnie jak Stadniny Koni Arabskich w Janowie! Tam już chyba nie zdążą wymienić kolejnego (piątego!)prezesa, bo ten rząd miłujący swojego suwerena, już jest mniejszościowy (wiadomość z najlepszego źródła - czyli od Suskiego!), zatem już niedługo...

Po kolejnym łyku porannej kawy, naszła mnie taka oto refleksja: a może, Pan Prezes w swojej przebiegłości doprowadził do rządu mniejszościowego bez "ziobrystów",tylko po to, żeby UE nie cofnęła dotacji - czym się odgrażała za łamanie prawa, w związku z zawłaszczaniem sądownictwa - a, jak już przyznają te pieniądze, powróci się do tej "reformy"... po cichu i bez pośpiechu?!

Hahahahahaha!!!!! "Już niedługo".......................

Je*** pis i ich bolszewicką "trójkę ".

Słuchajcie radia "Nowy świat".

Wojtek Man daje czadu!

Kryształowa noc w narodowo socjalistycznym pis.bolszewickim łajnie małego kulawego hitlera kaczyńskiego siedzącego w bunkrze kaczy szaniec przy Nowogrodzkiej.

Ciekawe, kto znajdzie głowę kota,
tfuuu,
konia pod przykrótką kołderką...

Życzę stalinowcom kaczyńskiego i patologicznego oszusta i klamcy Moravitzkyego aby powybijali się wzajem.

... coście pisowskie q zrobili z trójką!!!

jak widac graf jeszcze usiluje pisiorom nos w kicio wciskac

No to trzeba zaprzyjaźnić się z Radiem Maryja

Sc hami ałe warc ho.ły stają w obronie trójki. To o czymś świadczy....

Może w naszej czerwonej kotlinie nawiążemy ciepłe stosunki z jakimś moskiewskim radiem ?
Tylu mamy tu starych i nowych komuchów !

Trójka już nie wróci nigdy. Nawet jak za kilka czy kilkanaście lat odsuną antydemokratów od władzy, to zespołu już dawno nie będzie, rozejdzie się po różnych nacjach, instytucjach, jak w piosence Obywatela GC. Od kilku miesięcy prawie codziennie wywalani są ludzie z pracy, albo kończą im się i nie są przedłużane kontrakty, prowadzi się zaciąg prawicowych dziennikarzy bez wysokich umiejętności radiowych na wakaty. Dziś skwer to miejsce tylko do palenia zniczy ku czci dawnej Trójki, a nie do promocji czegokolwiek, rodzi gniew, smutek i żal, a nie radość i szacunek. Jako mieszkaniec regionu i turysta lubiący Szklarską Porębę cieszę się, że radni Szklarskiej Poręby pochylą się nad tematem. Myślę, że taki symboliczny gest ze strony miasta byłby dla zarządców publicznego radia znakiem, że nie wszystko im w Polsce wolno, że nie wszystko naród łyknie, że nie da się mu pluc w twarz. Taki gest ze strony samorządu byłby też czymś w kontrze do tych samorządów, które uchwalają faszystowskie prawo o strefach wolnych od LGBT.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.