Duża inwestycja w Goduszynie

Duża inwestycja w Goduszynie

Przy krajowej „3” obok ronda w Goduszynie trwają prace budowlane, powstaje duża restauracja. Inwestor zaplanował ciekawą architekturę – nowoczesną, ale nawiązującą do historii regionu. Zakończenie inwestycji i otwarcie restauracji będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej. - Na pewno nie stanie się to w tym roku – mówi inwestor. 

- Cieszę się, że udało się tę półhektarową działkę sprzedać i zagospodarować. Wiem od inwestora, że restauracja będzie się nazywać Goduszyn – mówi Robert Obaz, dzisiaj poseł Lewicy, przez lata radny Jeleniej Góry, mieszkaniec dzielnicy Goduszyn.

 

Miejscowi, kiedy ruszyły prace budowlane, byli przekonani, że właśnie budują nową Biedronkę. Tymczasem powstaje dwupoziomowa restauracja o powierzchni 600 m kw. To ma być nowoczesny projekt z nawiązaniami do historycznej architektury regionu (np. elewacja będzie pokryta tą samą dachówką co dach, jak w starych niemieckich domach, dużo drewna). Inwestor chce się odróżnić od popularnego ostatnio stylu w jakim wybudowano Mazurkową Chatę, czy od innych obiektów mających przywołać klimat Podhala, obcej góralszczyzny. Bryła goduszyńskiej restauracji będzie raczej nawiązywać do Aquakultury w Podgórzynie. Nowa restauracja będzie nastawiona na masowego klienta, ceny będą średnie. - Planujemy, aby do końca roku zakończyć stan surowy zamknięty. Mamy zapewnione finansowanie i umowy z wykonawcami – mówi Mariusz Polikowski, inwestor znany m.in. z budowy obiektów przy pl. Wyszyńskiego w Jeleniej Górze. Dodaje, że pomysł na budowę restauracji zrodził się długo przed epidemią. Teraz branża gastronomiczna i turystyczna przechodzi trudny czas i trudno być czegokolwiek pewnym. - Jeśli przyjdzie druga fala Covid-19, to wiele restauracji się zamknie. Trudno to też przewidzieć sytuację na rynku budowlanym – mówi Mariusz Polikowski.  

projekt 3.jpg
projekt1.jpg
goduszyn.jpg

Komentarze (22)

Nice :)

Czyli będzie toporna, niefunkcjonalna stodoła. Szkoda.

Weź idź zrób laske Rafałowi .T. Ty komunisto zasrany!

widac, ze ci proboszcz odbyt obrabia regularnie :-)

Brawo i kicio niech Trzasku wyliże ...Pedały!!!Kto ich wychowałQ!QQQ

oj chyba chciałbyś spróbować jak to mówiom głodnemu chleb na myśli

Komuś coś się pomyliło-komuchy to kaczory,piotrowicze,maciarewicze.Jak ktoś kto od najmłoszych lat wysługiwał się komunie ,nie zdawał z klasy do klasy potem został profesorem ,jego koledzy siedzieli za wolność a on nie-ciekawe kto ich wystawił i wprowadzanie programów gierka taki jest ten wasz wódz kaczoreks.A uwierzyć w to że on jest prawdziwym katolikiem i patriotą trzeba być idiotą

No to trzymam kciuki ! T.K

Poseł Obaz dalej popiera modela szwedzkiego?
Lansuje sie jak by to jego zasługa lub pieniądze były inwestowane

Szkoda, że w nawiązaniu do historii regionu, architekt nie zauważył, że w regionie nie występują wyłącznie szopy na siano, ale obecne są również inne obiekty architektoniczne. Trend zaprezentowany w projekcie, to nie nowoczesność, ale zwykły prymitywizm, o czym naocznie przekonać się można w podobnej, wspomnianej budowli w Podgórzynie.

Chyba na Godyszynie. A nie w Goduszynie!!!

No popatrz, do tej pory tylko twoi starzy wiedzieli o twojej przypadłości. Musiałeś się pochwalić publicznie?

Wygląda na browar restauracyjny.

Cieszmy się, że ludzie chcą inwestować w naszym regionie.Brawa dla inwestorów.

Ludzie starsi i nie tylko potrzebują sklepu co nam po tej restauracji jak jest problem zakupy zrobić bo najbliższy sklep w Cieplicach gdzie nie ma bezpośredniego dojazdu

Na otwarcie POdobno Obaz zaprosi Biedronia.....

Pedałoszyn ,a nie Goduszyn....

Dobrze że podali inwestora. Już wiem, że jakość żarcia będzie taka jak inne biznesy. Omijam z daleka.

wychowany na cebuli i kapuscie, a teraz kawiorozerce rznie, *****.

Szkoda że nie Biedronka ,Netto albo Lidl . Brakuje sklepu w tej okolicy !

Jakby mieli jakiś kolejny zagraniczny otwierać, to już lepiej wcale.
Ech, niereformowalni, ekonomiczni samobójcy...

A słyszałam że plac (tam gdzie Auto-Czesci byly) na sprzedaż. To dobre miejsce na Biedronkę lub inny market by było.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.