Już nie potkniemy się, idąc do teatru

Już nie potkniemy się, idąc do teatru

Rozpoczęła się wymiana chodnika przed wejściem do Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Każdy, kto chodził po chybocących się, nierównych kostkach chodnikowych, wie, jak bardzo ten remont był potrzebny. Zwłaszcza panie, które w wizytowych kreacjach, w butach na szpilkach pokonywały tę trasę, docenią zmianę. To niejedyne prace drogowe na jeleniogórskich ulicach. Wkrótce ruszy remont ulicy Wojska Polskiego. Trwa wymiana nawierzchni przy ulicy Drzymały. W planach jest przebudowa ulicy Ogińskiego.

Wymiana chodnika przed wejściem do teatru jest częścią dużego remontu ulicy Wojska Polskiego. Na razie wykonawca ustala z magistratem organizację ruchu po zamknięciu trasy. Trwa także walka o każde drzewo przy drodze. - Zleciłem takie poprowadzenie remontu, by jak najmniej drzew poszło pod piłę – mówi prezydent Jerzy Łużniak.

Gdy ruszą prace przy przebudowie ulicy, kierowców czekają bardzo poważne utrudnienia, bo Wojska Polskiego, to jedna z głównych tras miejskich, którą dziennie przejeżdża około 25 tysięcy samochodów.

Nowa nawierzchnia i ścieżka rowerowa przy ul.Wojska Polskiego

Przebudowa alei Wojska Polskiego obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. 1 Maja do skrzyżowania z ul. Matejki. Wymieniona zostanie nawierzchnia, zamontowane oświetlenie energooszczędne, będą nowe chodniki, trasa dla rowerów oraz dosadzone drzewa. - Dalszą część ulicy Wojska Polskiego ( od ulicy Matejki) będziemy remontować nieco później, za pieniądze z budżetu miasta -planuje Jerzy Łużniak. Inwestycja kosztuje 12 mln zł i jest dofinansowana z unijnych funduszy. Ma zakończyć się w grudniu tego roku.

Ulicą Drzymały jak po maśle

W czerwcu natomiast mają zakończyć się prace na ulicy Drzymały w Jeleniej Górze. Wymieniana jest całkowicie jej nawierzchnia. Kostka brukowa, którą tak niewygodnie się jeździło, nie zmarnuje się. Została zabrana i - jak obiecuje prezydent- wykorzystana będzie  przy remoncie jednej z ulic na jeleniogórskiej starówce.

Rewitalizacja obejmuje przebudowę ulicy Drzymały na odcinku od ulicy Kilińskiego do skrzyżowania z ulicą Flisaków oraz remont ulicy Flisaków w Jeleniej Górze wraz z infrastrukturą techniczną. Zostanie wymieniona nawierzchnia drogi i chodników, będzie nowe oświetlenie uliczne, planowany jest remont płyty mostu.

Zamknięcie ruchu na tych ulicach nie spowodowało większych perturbacji w komunikacji. Ale też ruch w mieście jest dużo mniejszy z powodu koronawirusa.

Remontu doczeka się ulica Ogińskiego. Jelenia Góra otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości 3 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych.

ul.drzymały (1).jpg
ul.drzymały (2).jpg
ul.drzymały (3).jpg
ul.drzymały (4).jpg
ul.wojska polskiego (1).jpg
ul.wojska polskiego (2).jpg
ul.wojska polskiego (3).jpg
ul.wojska polskiego (4).jpg
ul.wojska polskiego (5).jpg
ul.wojska polskiego (6).jpg
ul.wojska polskiego (7).jpg

Komentarze (10)

A kiedy pójdziemy do teatru

Niestety, nic już nie przywróci tego teatru do dawnego wyglądu. Remonciki przeprowadzane tanio i na chybcika nie przysłużyły mu się najlepiej. Wystarczy zmieniona widownia. Rozwiązania wewnątrz też nie są najszczęśliwsze (usytuowanie szatni). No i iglice na wieżach, które chyba już nie wrócą na miejsce.

Nareszcie! Jeszcze jakby udało się zlikwidować ubytek tynku na frontowej elewacji... aha, te prace będą robione w poziomie, a nie pionie - no, szkoda. A iglice (jakże ich brak!), to zapewne natychmiast wrócą, jak tylko władza postanowi, że tam będą łopotać flagi z logo PiS - no, może pan senator Mróz - załatwi?

Twoja kandydatka pikuje jak te iglice z teatru :)

Ale będzie zdziwienie, jak się okaże, że mimo sfałszowania wyborów PAD nie zwycięży! A kandydatka "KoDawa4%" - nie jest moją kandydatką i co "łyso"?

Zastanów się nad tym co wypisujesz. Skoro Duda ma poparcie prawie 60% to po co fałszować wybory?

No i wreszcie udogodnienie dla pracowników teatru, którzy od czasu remontu noszą dekoracje wokół budynku, gdyż nie mieszczą się w nowej windzie.

coz jak zawsze same sukcesy.bravo miasteczko super.R.

za Marcinka jednak było lepiej.fakt.

A kto chodzi do teatru?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.