Koronawirus – duże ognisko w ZOL Bukowiec

Fot. EMC Szpital Bukowiec

Potwierdzono 23 zakażenie koronawirusem wśród personelu i podopiecznych Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Bukowcu (Kowary). ZOL poddano izolacji, pobierane są wymazy do testów od kolejnych osób.

O zakażeniach wiadomo od wczoraj (poniedziałek, 15 czerwca), ale dopiero dzisiaj udało nam się to potwierdzić. Jak dowiedzieliśmy  ZOL jest poddany kwarantannie, a osoby z wynikiem dodatnim zostały w pełni odizolowane od pozostałych. W ZOL jest odpowiednia ilość personelu, by zapewnić pełną opiekę, a sytuacja nie wymaga ewakuacji.

Zakażonych jest 20 pacjentów i trzy osoby z personelu. Wymazy pobrano już od wszystkich zagrożonych. Obecnie oddział podzielony jest na dwie strefy czerowną (zakżoną) i zieloną (zdrową). Strefa zdrową opiekuje sie ordynator oddziału, u której wyniki testu były negatywne.

 
Potwierdzone zakażenia skutkują też zmianami w organizacji pracy innych oddziałów szpitala. Wstrzymano planowe przyjęcia na oddział ginekologiczny i na chirurgię; wstrzymano też trzy izby przyjęć: internistyczną, ginekologiczną i chirurgiczną.
W Zakładzie opiekuńczo-Leczniczym przebywa prawie 60 pacjentów.

W szpitalu w Bukowcu 28 czerwca miał działać obwód wyborczy, który już został ujęty w spisie obwodów. Szpital wystąpi jednak do Komisarza Wyborczego o zgodę, aby jednak obwodu wyborczego tam nie umieszczać.  
 

Komentarze (30)

Ja misiu*e

Piechowice.

Biedronka.

Ogólne i powszechne lekceważenie obowiązku posiadania maseczki i zachowania dystansu.

Personel ma wy.e.b.a.n.e. Nie reaguje.

Czekamy na zaraze. Przybywaj i zabijaj.

Durniów

Co ma personel? Mogą zwrócić ci uwagę, a ty możesz to olać. Policja może tylko wystawić mandat

Na szczęście jest wolny wybór, a obowiązek noszenia maseczki, w miejscu publicznym został zniesiony. ,
Maseczki są dla osób chorych (aby nie zarazić innych) albo, jak w tym przypadku, kiedy idzie się w odwiedziny na 15-30min. Dłuższe noszenie tej samej maseczki jest nie zdrowe dla osoby ktora ją nosi.

Biedornka w Maciejowej to samo. Co z tego że mam maseczkę i rękawiczki skoro sprzedawcy bez rękawiczek macają wszystko jak leci?

Co drugi Polak to cwaniaczek, który nic nie musi. Może w końcu policja zacznie sprawdzać, czy w sklepach noszone są maseczki i sypać mandaty za ich nie noszenie. Ile można powtarzać, że maseczka chroni innych przed nosicielem. Już mnie nie dziwią rozbiory Polski i że PiS rządzi w tym kraju.

Niestety przykład idzie z góry. Pan premier raczył był powiedzieć, że to tylko zalecenie, a nie nakaz (czyli tłumacząc na polski: "Mam was w du..."). Kolejni kandydaci na strażnika Konstytucji zapraszają do tłumnego udziału w wiecach przedwyborczych. I efekt mamy, jaki mamy. Dziś stwierdzonych ponad 500 zakażeń. "Gdyby nie było testów, nie byłoby tylu zakażeń" - na to pan minister. Gdyby nie termometr, nie miałbym gorączki - tak, tam gdzieś głęboko musi byc jakiś sens.

[quote=emu]Niestety przykład idzie z góry. Pan premier raczył był powiedzieć, że to tylko zalecenie, a nie nakaz (czyli tłumacząc na polski: "Mam was w du..."). Kolejni kandydaci na strażnika Konstytucji zapraszają do tłumnego udziału w wiecach przedwyborczych. I efekt mamy, jaki mamy. Dziś stwierdzonych ponad 500 zakażeń. "Gdyby nie było testów, nie byłoby tylu zakażeń" - na to pan minister. Gdyby nie termometr, nie miałbym gorączki - tak, tam gdzieś głęboko musi byc jakiś sens.[/quote]

A fani Trzaskowskiego w Jeleniej Górze dali POpis olewania zaleceń sanitarnych. Tłoczyli się i w większości bez masek.

[quote=Smutni]Co drugi Polak to cwaniaczek, który nic nie musi. Może w końcu policja zacznie sprawdzać, czy w sklepach noszone są maseczki i sypać mandaty za ich nie noszenie. Ile można powtarzać, że maseczka chroni innych przed nosicielem. Już mnie nie dziwią rozbiory Polski i że PiS rządzi w tym kraju.[/quote]

Zacząłeś mądrze a skończyłeś g****o.

W zeszlym tygodniu na giełdzie 99,9%ludzi bez maseczkek. Czy tylko my polacy nie potrafimy czytac ze zrozumieniem wytycznych i rozumiec tego co się do nas mowi. Czy musimy byc takim glupim spoleczenstwem.

będzie nowe przysłowie - polak mądry po śmierci

W każdym sklepie znajdzie sie kilkunastu baranów bez maseczek zwykli pajace na gumie samoluby gdzie jest Policja ja sie pytam

Baran to Cię urodził. Po kiego grzyba chodzisz do sklepu?zrób zakupy przez telefon.a policja jest tam gdzie powinna.

Jak się ktoś boi to niech siedzi w domu. Tylko później trzeba liczyć się z konsekwencjami osłabionej odporności.

Żona gebelSSiątka Klarenbacha ze szczujni tvpPiS i dziennika telewiSSyjnego doi państwową spółkę. RODZINA NA SWOIM Onet: Żona prezentera TVP Info dyrektorką w PKP. Spółka potwierdza RK 16.06.2020 14:09 Onet uzyskał potwierdzenie informacji, która w mediach krążyła od kilku dni. Lucyna Klein-Klarenbach, żona jednego z najbardziej zaangażowanych prezenterów TVP Info, objęła posadę dyrektorską w państwowej spółce. Klarenbach jest już niczym upasiony wieprz. Nowa kasta PiS.bolszewików niczym Kim w Korei.

opanuj swój język bo za chwile się poszczasz

Prawda was wyzwoli. Amen.

Gdy Rządzisz, potrzebujesz nie super wykształconych osób, tylko ZAUFANYCH! Takich które nie będą Ci świństwa robić. PIS ma mało takich ludzi, bo długo był poza władzą. Dlatego bierze wszystkich za których ktoś może poręczyć.Pomyśl czy osoba której powierzyłbyś klucz od domu ... to ktoś super wykształcony, czy raczej po prostu zaufany. Prezes PKP nie podejmuje żadnych decyzji. Zleca badanie, audyt, ekspertyzę i po uzyskaniu wyniku podpisuje decyzję lub nie. To jest cała robota np. prezesa zarządu. Mądrość to umiejętność oceny własnego zakresu wiedzy. Można kompletnie nic nie wiedzieć, ale gdy zdajesz sobie z tego sprawę nie popełnisz żadnego błędu.

Ty chyba tego szczucia się u Urbana w stanie wojennym uczyłeś. Gazeta Wyborcza, Onet, NIE - to ulubiona lektura?

Leżę na Wysokiej Łące,tam na szczęście coronawirusa nie ma,ale są przestrzegane przepisy i pacjenci też stosują się do ogólnych zasad.

Co za analfabeta pisze artykuł?

O zakażeniach wiadomo od wczoraj, ale Starostwo podało wczoraj 4 zakażenia, dziś 1. MZ informowało wczoraj, że na Dolnym Śląsku 0 zakażeń, dziś 11. Delikatny bałagan...

O ilości zakażeń w pierwszej kolejności informuje wojewoda, potem starosta. Wojewoda weryfikuje i musi mieć pewność, co do kwalifikacji zakażeń. Tyle

Te pielęgniarki pracują też w Szpitalu .Znów przenoszenie.

Dokładnie, przyjdzie taka pielegniarka, albo przywiozą pacjenta ze szpitala do Bukowca i później pretensje do ludzi którzy maseczek w sklepach nie noszą....żenada!
Do ZOL nie wpuszczają już od 2 miesięcy jak nie dłużej! Jedynie personel mógł coś przytargać...

Dziś już 506 zachorowań .Efekt poluzowania rygorów,głupota ludzi ,chojractwo ,brak elementarnego myślenia.
Będzie wysyp po wypadach na d morze i Zakopanego .
Może to jest polityka kaczora aby nie odbyły się wybory.
Ale kosztem życia ludzi?

[quote=soclib]Dziś już 506 zachorowań .Efekt poluzowania rygorów,głupota ludzi ,chojractwo ,brak elementarnego myślenia.
Będzie wysyp po wypadach na d morze i Zakopanego .
Może to jest polityka kaczora aby nie odbyły się wybory.
Ale kosztem życia ludzi?[/quote]

Mądrz zacząłeś ale na końcu wyszło "soclibstwo"

Uwaga!W ten weekend na stadiony wracają kibole i kibice,miedzy innymi w Warszawie.Potencjalne kolejne ognisko covid-19.Czekam kiedy premierek i ministro zdrówka będą klepać jak to świat z podziwem patrzy jak pieknie poradzilismy sobie z wirusem.Obawiam się raczejeuropejskiej enklawy z zakazem wjazdu i wyjazdu.

Aby oczyścić kraj z piślaków zezwolić na procesje, pielgrzymki, msze to wyginą zwolennicy karła.

Dobrze nastraszyli, jeszcze aplikacje sobie zainstalujcie i maski w domu noście.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.