O zakażeniach wiadomo od wczoraj (poniedziałek, 15 czerwca), ale dopiero dzisiaj udało nam się to potwierdzić. Jak dowiedzieliśmy  ZOL jest poddany kwarantannie, a osoby z wynikiem dodatnim zostały w pełni odizolowane od pozostałych. W ZOL jest odpowiednia ilość personelu, by zapewnić pełną opiekę, a sytuacja nie wymaga ewakuacji.

Zakażonych jest 20 pacjentów i trzy osoby z personelu. Wymazy pobrano już od wszystkich zagrożonych. Obecnie oddział podzielony jest na dwie strefy czerowną (zakżoną) i zieloną (zdrową). Strefa zdrową opiekuje sie ordynator oddziału, u której wyniki testu były negatywne.

 
Potwierdzone zakażenia skutkują też zmianami w organizacji pracy innych oddziałów szpitala. Wstrzymano planowe przyjęcia na oddział ginekologiczny i na chirurgię; wstrzymano też trzy izby przyjęć: internistyczną, ginekologiczną i chirurgiczną.
W Zakładzie opiekuńczo-Leczniczym przebywa prawie 60 pacjentów.

W szpitalu w Bukowcu 28 czerwca miał działać obwód wyborczy, który już został ujęty w spisie obwodów. Szpital wystąpi jednak do Komisarza Wyborczego o zgodę, aby jednak obwodu wyborczego tam nie umieszczać.  
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.