Linki pułapki w lasach - uważajcie!

Linki pułapki w lasach - uważajcie!

Aż strach sobie wyobrazić, co może się stać z osobą jadącą na quadzie albo motorze crossowym, która wjedzie w rozwieszoną między drzewami linkę stalową. Ktoś w lesie w okolicach Lubawki zastawia właśnie takie pułapki na zmotoryzowanych użytkowników leśnych dróg i bezdroży. Dawanie podobnych „nauczek” ludziom zaburzającym życie lasu jest przestępstwem.

- W lasach w okolicach Lubawki ktoś rozwiesza stalowe linki pomiędzy drzewami. Prosimy was wszystkich korzystających z lasów o bardzo dużą ostrożność – ostrzega nadleśnictwo Kamienna Góra w mediach społecznościowych. Dwie linki zostały znalezione w lasach nad ogródkami działkowymi, jedna na Św. Górze.

 

Jak podkreślają leśnicy, takie działania są skrajnie nieodpowiedzialne i mogą skończyć się tragicznie. Z lasu korzysta wiele osób, niektóre w sposób nielegalny ale nie jest to sposób na rozwiązanie problemu. - Próby samodzielnego wymierzania kary absolutnie nie będą przez nas tolerowane i zrobimy wszystko (wspólnie z policją) aby namierzyć sprawcę. Oprócz motocrossów po lesie jeździ dużo rowerzystów, także wielu biegaczy lubi podbiegi. Nikt nie może być narażony na takie niebezpieczeństwo – tłumaczy zarządca kamiennogórskich lasów. Przypomnijmy, że za zabójstwo – a tak może być ostatecznie zinterpretowane rozwieszenie linki, która doprowadzi do czyjejś śmierci – grozi od 8 lat więzienia do dożywocia.

 

Nadleśnictwo Kamienna Góra apeluje, żeby w przypadku odkrycia pułapek z lin w lesie bezzwłocznie leśników o tym poinformować.

Tekst ilustruje zdjęcie ofiary stalowej liny rozwieszonej między drzewami. Sytuacja miała miejsce półtora roku temu w innym nadleśnictwie. Chłopak jechał na rowerze i nie miał szans zauważyć stalowej pułapki.

 

Fot. Naleśnictwo Kamienna Góra, fb

linki1.jpg

Komentarze (19)

no i dobrze. Po lesie nie jeździ się motocrossem. Szalej sobie po blokowisku, to spotka cię gorsza reakcj.

Krótkowzroczność. Jak w artykule zwrócono uwagę, po lesie nie jeżdżą tylko motocrossowcy, ale także chodzą/biegają zwykli ludzie i jeżdżą rowerzyści. Rozumiem że w ramach walki z tymi "szaleńcami" (których zapewne widzisz na oczy raz do roku), ryzykowałbyś trwałe kalectwo lub śmierć dziesiątek postronnych osób?

też biegam po lesie i nie wiem, jaką prędkość musiałabym mieć, żeby nie zobaczyć linki. Z rowerami faktycznie gorzej, zbierają żniwo za motocross.

To widocznie słabiutki jesteś i za wolno biegasz .

taki ze mnie zółwik ;-) ale za to ty pewnie masz sporo ran szarpanych

ja tych dupków na motorach widuję często, w lecie stale . Jeżza bezkarnie dewastując las i strasząc zwierzeta. A policji czy strazy nie widac. I nic dziwnego że w takiej sytuacji ujawniają sie " szeryfowie". Te linki to oczywisty idiotyzm ale winne jest polskie państwo z tektury.

ja tych dupków na motorach widuję często, w lecie stale . Jeżza bezkarnie dewastując las i strasząc zwierzeta. A policji czy strazy nie widac. I nic dziwnego że w takiej sytuacji ujawniają sie " szeryfowie". Te linki to oczywisty idiotyzm ale winne jest polskie państwo z tektury.

Taki jesteś kozak to podaj adres to powiesz mi to prosto w oczy

Po adtesie to mozesz mi zrobic loda. Po wczesniejszym wyzebieniu.....

To, co ma miejsce w tych lasach to zwyczajny lincz i zasadzka na postronne osoby. Ja również nie popieram jazdy quadami czy motocrossami w lesie, ale rozwieszanie cieniutkich stalowych linek w lasach, by tych ludzi ukarać nie jest metodą na wyeliminowanie ich z lasu.
Od tego są surowe mandaty.

Linka z kolei może być przyczyną poważnego urazu, a nawet trwałego kalectwa, tym bardziej, że w lasach można spotkać spacerowiczów, osoby jadące na rowerach, osoby biegające czy trenujące, które mogą jej nie zauważyć.

Takie linki to nadleśnictwo powinno rozciągać w ramach wałki z tymi huliganami.

Pinkas odszedł. Lód mu się w majtkach stopił, konto uroslo, to po co ma pracować?
Buk z nim i chonorem. Włoszczyzna zgniła i cuchnie gno jem.

Jesteś wariat-to wiadomo ale doszło do tego ****stwo jak u Millera.

Do lasu się chodzi. Ci co myślą wszystko im wolno kopiując Amerykę wara z lasu.

"PiS.bolszewik. Czekista." - ty (z malej litery)jestes chory. twoj (z malej litery) ptasi mozdzek jest zarazony rakiem lewactwa.

Gdy biegacze i rowerzyści wytępią crossowców, to linki znikną. Proste. Jak na razie chyba nie ma innej metody. Gwałt się gwałtem odciska.

podoba mi sie to piatka

Jestem za linkami ale tylko tam gdzie jeżdżą crosy. Niszczą ścieżki i smrodzą. Za nic maja resztę.

a jak te wasze pieski czy nawet spacerowicze czy inna grupa uczciwych he he ludzi odwiedzających las zesra sie w lesie to nie śmierdzi wam , a jak wasze pieski biegają za sarna czy jeleniem to jest OK a jak nawet wy sami biegając po nie wyznaczonych ścieżkach straszycie zwierzynę leśna to tez jes OK. Ale jak przejedzie motocrosowiec tk juz bandyta niszczy las i morduje zwierzęta. Poparrzcie na siebie i dopiero oceniajcie innych

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.