Lockdown w Niemczech do końca stycznia.

 Lockdown w Niemczech do końca stycznia.

Twardy lockdown u naszych zachodnich sąsiadów  miał zakończyć się 10 stycznia 2021 r., jednak kanclerz i premierzy landów zdecydowali o jego wydłużeniu do 31 stycznia.

Do obowiązujących dotychczasowych regulacji: zamknięte pozostają szkoły i przedszkola, restauracje, miejsca rozrywki, punkty usługowe itp., doszły kolejne obostrzenia.

Ograniczone kontakty

W powiatach o wysokim wskaźniku zachorowań kontakty prywatne są ograniczone do spotkań tylko z osobami z własnego gospodarstwa domowego i maksymalnie z 1 osobą spoza własnego gospodarstwa domowego.

W powiatach, w których wskaźnik zachorowania przekracza 200 zakażeń na 100 tys. mieszkańców można przemieszczać się tylko w promieniu 15 km od swojego miejsca zamieszkania.

Skrócone ferie

W Saksonii szkoły, internaty szkolne, przedszkola i żłobki pozostaną zamknięte do końca stycznia 2021r. Jedynie przedostatnie i ostatnie klasy szkół ponadpodstawowych (klasy 9. i 10. Oberschule, klasy 11. i 12. w gimnazjach, klasy 12. i 13. w gimnazjach zawodowych, Fachoberschule) wrócą 18 stycznia na zajęcia do szkół.

Ferie zimowe w Saksonii rozpoczną się wcześniej i potrwają tydzień, czyli odbędą się w terminie od 1 do 6 lutego. Drugi tydzień ferii zimowych zostanie przeniesiony na Wielki Tydzień przed Wielkanocą, w związku z tym tegoroczna przerwa wielkanocna potrwa od 27 marca do 10 kwietnia.

Kwarantanna dla przyjezdnych

Przy powrocie do kraju z obszaru podwyższonego ryzyka, czyli np. Polski, obowiązywać będzie – obok obowiązkowej dziesięciodniowej kwarantanny – także przedstawienie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa (wykonanego najwcześniej na 48h przed wjazdem do kraju) bądź wykonanie go od razu po przyjeździe. Kwarantannę zakonczyć będzie można najwcześniej w piątym dniu po wjeździe na teren Niemiec po otrzymaniu negatywnego wyniku kolejnego testu.

Coraz więcej zakażonych

Z informacji opublikowanych na stronie sachsen.de wynika, że liczba zakażeń COVID 19 wciąż rośnie. Od pierwszego przypadku z 2 marca 2020 r., uzyskano łącznie 146 626 pozytywnych wyników testów na SARS CoV-2, a 6 stycznia 2021 r. okazało się, że jest ich aż 3667 więcej niż poprzedniego dnia.

W powiecie Goerlitz tylko wczoraj przybyło 246 nowo zakażonych koronawirusem, a w mieście, w ciągu 7 dni, pozytywnie zdiagnozowane zostały 153 osoby.

Komentarze (9)

Niedawno pan Jęcek apelował by otwierać stoki ,wyciągi,hotele ,pensjonaty.Podawał jako przykłady niemcy czechy,austrię.Tam rzekomoo wszystko miało hulać.Czy aby na pewno chce aby było jak w Niemczech?

... to mówisz, że cię potrzaskało i jak widać dosyć mocno bo nie panujesz nad sobą, idź wPiSdu

Piniendzy, piniendzy, co tam jakaś "nieistniejąca" pandemia. P.S.: przyroda odetchnie na chwilę od tabunów turystycznych. Z Karpacza chcą zrobić drugie Zadeptane, pardon- Zakopane?

Dlaczego nie powiadomiono o tym miesiąc temu!!?? Jakim prawem i w takim chaosie wprowadza sie blokowanie gospodarki!!?? A przepraszam, to w Niemczech. Pomyliłem się. Im wolno....

Im by się przydał lockdown i bomba Churchilla.

... Od pierwszego przypadku z 2 marca 2020 r., uzyskano łącznie 146 626 pozytywnych wyników testów na SARS CoV-2...
I zamykajo cało gospodarke??? U nas jest 10 razy wincej.

Odnośnie kłamstw kundli z okolicy; Łączna liczba przypadków zachorowań w Niemczech na SARS CoV-2: 1 841 228(jeden mln osiemset czterdziesci jeden tysięcy....) To oficjalne dane dostępne dla każdego.

Tawariszcz Gienadij do wracia od głazów Ty idź i wyluzuj majty - toż to redahtory napisali, a nie moja psia łapka.

Przyjacielu, to nie ja powinienem luzować majty tylko Ty zweryfikować dane przed odpowiedzią :)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.