Metodą na agenta wyłudzili 800 tys. zł

Metodą na agenta wyłudzili 800 tys. zł

Kolejne osoby podejrzane o wyłudzenia pieniędzy metodą „na agenta CBŚ” zatrzymano w wyniku śledztwa prowadzonego przez jeleniogórską prokuraturę. Wśród pokrzywdzonych przez grupę jest mieszkanka Lubania, od której wyłudzono prawie 800 tys. zł.

- Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo w sprawie grupy oszustów, którzy działając tak zwaną metodą „na funkcjonariusza CBŚ” wyłudzili między innymi blisko 800 tysięcy złotych od mieszkanki Lubania. Aktualnie w sprawie zatrzymano i przedstawiono zarzuty czterem kolejnym osobom zaangażowanym w proceder – informuje Tomasz Czułowski, rzecznik jeleniogórskiej prokuratury.

Sprawcy pokrzywdzoną kobietę z Lubania wprowadzili w błąd przekonując, że swoim zachowaniem pomaga w tajnej operacji służb specjalnych. Przekazała ona oszustom dane umożliwiające internetowy dostęp do jej rachunku bankowego. Sprawcy, po zalogowaniu się na jej konto, przelali 797 tysięcy złotych na inne rachunki bankowe, założone specjalnie w tym celu. Proceder trwał od lutego do maja 2020 roku.

Już pod koniec maja zatrzymano i tymczasowo aresztowano jednego ze sprawców oraz postawiono zarzuty i środki zapobiegawcze dla kolejnych osób, uczestniczących w przestępczym procederze. Ostatnio zatrzymano czworo kolejnych podejrzanych. Trzech mężczyzn i kobieta to mieszkańcy województwa kujawsko – pomorskiego w wieku od 21 do 28 lat., w tym jeden obywatel Szwecji. Werbowali oni inne osoby (słupy), które na polecenie podejrzanych zakładały rachunki bankowe i na nie przelewano pieniądze wyłudzone od pokrzywdzonej. Pozyskane w ten sposób środki, były wypłacane z bankomatów na terenie Wielkiej Brytanii. Jeden z zatrzymanych zajmował się także odbieraniem paczek z zawartością pieniędzy od nieustalonych dotychczas osób i przekazywaniem ich innym podejrzanym.
- Zatrzymanym zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a także popełnienie wspólnie i w porozumieniu przestępstwa oszustwa powodującego utratę mienia znacznej wartości. Są to czyny zagrożone karą pozbawienia wolności w wymiarze do 10 lat. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała wobec podejrzanych skuteczne wnioski o ich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania – informuje Tomasz Czułowski, dodając że śledztwo jest rozwojowe.

Komentarze (10)

fajnie, robisz wał na prawię bańkę i "do 10 lat". pewnie wyjdą po 3 a hajs do wydania

Szef UP w Lubaniu Janusz Dziaczko twierdzi,że jest dla ludzi. W praktyce nikomu nie pomaga.

Metodą na oficjalne przelewy pis.bolszewik Szumowski wyprowadził 200 milionów na nieistniejące respiratory - deal z handlarzem bronią powiązanym z mafią souncenewską i 5 milionów na niecertyfikowane bezużyteczne maseczki. Orzeł biały tapla się w g u f n i e po samą szyję.

800 tysięcy na koncie, to więcej niż cały budżet Lubania.

Ciekawe, czy ujął w deklaracji podatkowej źródło posiadania takiej kwoty? Moja znajoma trzyma "oszczędności" życia w tapczanie, bo nikomu nie wierzy, żadnym bankom, rządom i jakiejkolwiek władzy. Podejrzewam, że ma tam jeszcze pieniądze z przed denominacji... I taka starsza osoba, idzie do marketu i płaci - trzęsącymi się rękami, bo i oczy nie te - a ty stoisz w kolejce do kasy, stoisz i inhalujesz się Covidem od bałwana bez maseczki...

Zakaz aborcji żywych trupów. Narodowi socjaliści PiS.bolszewicy mają plan, aby jak najwięcej urodziło się bezmózgiego elektoratu. Podobnie jak ze szkołami, bo im bardziej naród tępy, tym bardziej ochoczo na nich głosuje.

pytanie podstawowe przy tych wszystkich przekrętach - skąd złodzieje wiedzą kogo obrobić? nie ukradną takich kwot komuś kto ma tylko długi i zero oszczędności a zawsze trafiają

800 tysięcy, jak można zaoszczędzić i mieć na koncie tyle kasy. Ludzie ja ze swojej pensji 2 tysięcy nie mogę odłożyć.

Postarał się nowy wicepremier ds. bezpieczeństwa własnej dudy o posiłki. Strach hitlera kaczyńskiego jest wprost proporcjonalny do jego obłudy kłamstwa i nienawiści do kobiet i Polaków.

Policjanci. Odlożcie tarcze. Przestańcie chronić dyktatora hitlera Kaczyńskiego.

Policjanci stojcie po stronie kobiet.

Nie bądźcie bialoruską bezpieką.

Kobiety można bezpiecznie lać i włóczyć po ziemi, nie oddadzą. Co by Nadszyszkownik mógł spokojnie rodeo oglądać a potem pospać do południa. Wywlec hitlera z bunkra.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.