Od poniedziałku czynne będą jeleniogórskie szkoły

Od poniedziałku czynne będą jeleniogórskie szkoły

Z tygodniowym opóźnieniem uruchamiane są (w ograniczonym zakresie) jeleniogórskie szkoły. Ruszy też kolejne przedszkole i żłobek.

1 czerwca wszystkie, jeleniogórskie, samorządowe szkoły podstawowe wznawiają działalność stacjonarną. Szkoły będą prowadzić działalność opiekuńczo wychowawczą dla uczniów klas I – III oraz konsultacje dla uczniów klas IV – VIII. Udział w zajęciach szkolnych jest dobrowolny, a rodzice powinni wcześniej powiadomić szkoły o zamiarze przysłania dzieci, tak żeby placówki mogły się przygotować. Oczywiście zajęcia obywać się będą w reżimie sanitarnym.
Wbrew zapowiedziom pracownicy oświaty nie zostali przetestowani przesiewowo. Stało się to z przyczyn niezależnych od urzędu.
Od poniedziałku ruszają też kolejne przedszkole - dzieci będzie można wysłać do przedszkola nr 13. Działalność rozpoczyna też żłobek.
Jak informowaliśmy wcześniej wszyscy pracownicy jeleniogórskich przedszkoli zostali przebadani testami genetycznymi i u 30 osób stwierdzono obecność przeciwciał. Miasto liczyło, że w ciągu tygodnia cała trzydziestka zostanie przebadana testami genetycznymi, ale w tym czasie sanepid zdołał sprawdzić tylko 14 osób. W tej grupie jedna osoba przechodziła Covid 19 bezobjawowo, jest już zdrowa.
 

Komentarze (8)

A co mówi propaganda PISu?
Możemy testować 30 000 dziennie.
Jutro pójdziecie do kościoła a w poniedziałek będziecie zarażać .
Jutro giełda będzie jak w fabrykach mebli .

nie mam potrzeby nie chodzę,zachowuje odległosc .W czym ty widzisz problem? W PiS-i,czy w fabryce mebli.

A tu katowirus;//www.google.com/maps/d/viewer?mid=1wetppM0lv2oIXLm23GoRr68Q_T9ul3M_&ll=51.408006647663335%2C20.892558201453316&z=6

masz nie po kolei w głowie jak nie potrafisz rozróznić zamknietej hali, w ktorej ludzie spędzają caly dzien od miejsc z przewiewem powietrza gdzie przychodzą na kilkadziesiąt minut

Pajac.

Kiedy oczyści się kościół katolicki?
Nie czekajcie na Franciszka to jezuita.
//oko.press/24-biskupow-na-mapie-koscielnej-pedofilii/

Miasto oszczędza na testach.

Współczuję pracownikom którzy w ramach oszczędności narażeni będą na ewentualne zarażenia.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.