1 czerwca wszystkie, jeleniogórskie, samorządowe szkoły podstawowe wznawiają działalność stacjonarną. Szkoły będą prowadzić działalność opiekuńczo wychowawczą dla uczniów klas I – III oraz konsultacje dla uczniów klas IV – VIII. Udział w zajęciach szkolnych jest dobrowolny, a rodzice powinni wcześniej powiadomić szkoły o zamiarze przysłania dzieci, tak żeby placówki mogły się przygotować. Oczywiście zajęcia obywać się będą w reżimie sanitarnym.
Wbrew zapowiedziom pracownicy oświaty nie zostali przetestowani przesiewowo. Stało się to z przyczyn niezależnych od urzędu.
Od poniedziałku ruszają też kolejne przedszkole – dzieci będzie można wysłać do przedszkola nr 13. Działalność rozpoczyna też żłobek.
Jak informowaliśmy wcześniej wszyscy pracownicy jeleniogórskich przedszkoli zostali przebadani testami genetycznymi i u 30 osób stwierdzono obecność przeciwciał. Miasto liczyło, że w ciągu tygodnia cała trzydziestka zostanie przebadana testami genetycznymi, ale w tym czasie sanepid zdołał sprawdzić tylko 14 osób. W tej grupie jedna osoba przechodziła Covid 19 bezobjawowo, jest już zdrowa.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.