Odcięli koziołkowi głowę, DIOZ chce się wynieść z Dziwiszowa.

Odcięli koziołkowi głowę, DIOZ chce się wynieść z Dziwiszowa.

W nocy z czwartku na piątek doszło do bestialskiego mordu koziołka w Ośrodku Ochrony i Ratownictwa Zwierząt DIOZ - Pałac w Dziwiszowie (obiekt jest dzierżawiony). To był jeden z najsympatyczniejszych mieszkańców ośrodka. Kierujący Dolnośląskim Inspektoratem Ochrony Zwierząt mają dość przykrych zdarzeń, nękania. Planują zakupić gospodarstwo w innym miejscu.  

- Każdy, kto do nas przyjeżdżał wiedział, że Kozik to jeden z naszych ulubionych podopiecznych - na dniach miał zostać wykastrowany i trafić do nowego domu do Stajni Parkitnych w Kowarach – czytamy na stronie DIOZ.

Oprawca starannie przygotował się do egzekucji na zwierzaku. Z chirurgiczną precyzją odciął mu głowę ostrym narzędziem. Patolog dokonujący oględzin rany potwierdził ponad wszelką wątpliwość, że zwierzę zostało zamordowane przez człowieka. W miejscu znalezienia zwłok nie było śladów krwi, jak również głowy. Obroża, w której nasz Kozik na co dzień chodził, znajdowała się 100 m od zwłok. One same zostały przewleczone i porzucone w pałacowym parku. DIOZ wyznaczyl nagrodę 5 tys. zł za informację o sprawcy mordu.  

- Niestety, nie jest to pierwsza przykra sytuacja, która spotyka nas w Pałacu w Dziwiszowie, w którym jesteśmy od czerwca. Permanentnie ktoś rozcina nam ogrodzenie, niszczy pastuchy na pastwiskach, wypuszcza zwierzęta, by biegały po całej wsi, uszkadza instalację wodną i energetyczną - informują aktywiści DIOZ.

W związku z licznymi przejawami wrogości i zagrożenia szefostwo zarząd fundacji postanowił opuścić Dziwiszów. - Bardzo obawiamy się o życie wszystkich naszych podopiecznych. Nie wiemy, czy jutro jakiś pies nie zostanie otruty, krowa zaszlachtowana, a koza zakatowana przez sadystę - tłumaczą działacze DIOZ.Planowana jest przeprowadzka do gospodarstwa położonego między Wałbrzychem a Świdnicą. Jej termin będzie uzależniony od tempa zbiórki środków na ten cel. Gospodarstwo jest warte niecałe 0,5 mln zł.
 

Komentarze (16)

Bo to nie ludzie tylko potwory,niech sobie odetną te łby bo wcale nie potrafią z nich korzystać.
A co do nowej lokalizacji to na pewno się uda,bo mimo tej hołoty Dziwiszowskiej są jeszcze dobrzy ludzie.
Znam super ludzi będziemy wpłacać.Pozdrawiam

Na co czekacie. Wystarczy zainstalować kamery lub foto pułapki i psychol zostanie zidentyfikowany. Mam duży ogród i ciągle miałem wizyty jakiegoś złodziejaszka , ciągle coś ginęło. Od dwóch lat od kiedy zainstalowałem kamery stał się cud, nic nie ginie. Sposób bardzo skuteczny POLECAM

Dopiero parę dni temu była pielgrzymka na Śnieżkę ,Jutro ponoć wielkie święto dla katolików, Sejm przyznał sobie podwyżki 50% w czasie kryzysu.
Czy to nadszedł czas upadku Polski?

jakim poje..nym psycholem trzeba być, żeby coś takiego zrobić

Proponuję odciąć głowę sprawcy.

Piep.. Ona patologia. Mam nadzieję g.noju że cię złapią i wsadza do pierdla za znęcanie się nad zwierzętami. Już ciebie szukają, będziesz się ze swoim ryjem chował po lasach. Jedziemy z nagroda za twoją głowę ludzka szmati

Pewnie jakis nowobogacki patol co sobie wybudował domek blisko ośrodka koguty za glosno piały i koza za głośno beczała, sprawcy szukac wśród najblizszych sąsiadów ośrodka, pierdo..... Kare żeby mu sie odechciało.

A może zostanie utworzona taka zbiórka - nagroda, dla tego kto wskaże sprawcę. Daję 100zł. Niech znajdzie się 100 osób, które dadzą kilkadziesiąt złotych i może znajdzie się ta menda, bo ktoś poinformuje gdzie się ukrywa? Prośba do kogoś kto na tym się zna, o utworzenie takiej zbiórki. Z chęcią przekażę te pieniądze. Ponadto mam nadzieję, że przejrzycie wszystkie monitoringi. Najpierw sąsiedzi mieli dużo do powiedzenia na temat DIOZu, teraz dochodzi do czegoś takiego. WSTYD. Proszę redakcję i ludzi - nie zostawmy tak tego. Zróbmy wszystko, aby sprawca został złapany i osądzony przez sąd.

Wyjątkowe bestialstwo - na miarę gangsterskich metod - by pozbyć się "uciążliwego" sąsiedztwa! W takich przypadku - wbrew swoim zasadom - zastosował bym bardziej dotkliwą ripostę, by się na zawsze nie opłacało...

ja pierd....co za ludzie. Co za zaścianek. Szmaciarze, żebyście na mnie trafili nie na koziołka zęby by latały

Popieram wpis o zbiórce za wskazanie sprawcy .
Niech kazdy daje ile może od 10 zł np.niech DIOZ opublikuje nr konta w lokalnych mediach znajdą sprawcę.
Potem niech DIOS przypilnuje żeby dostał wyrok z odsiadką bydlak jeden.

pięknie dziwiszów, zaścianek i średniowiecze, żeby te wszystkie wasze agro g&&wniane turystyki poplajtowały...

Współczuję tym kilku normalnym mieszkańcom Dziwiszowa, bo od teraz ta nazwa będzie się mocno kojarzyć z kołtuństwem, prymitywizmem i sadyzmem. Biedne zwierzątko, jego śmierć na nic się nikomu nie zdała, tylko jakiś psychol się zabawił... Policja powinna szybko znaleźć sprawcę,a prokuratura odizolować go od społeczeństwa na długie lata, bo jeszcze mu się spodoba i na dzieciach tego spróbuje...

to kraj zuli i patologii.

Nawet jak go znajdą to ze względu na tzw. MALĄ SZKODLIWOŚĆ POLICJA UMORZY SPRAWĘ.Przekonalom się o tym nie raz , bo kogo interesuje w Policji jakiśtam koziolek.Mam sąsiada zwyrodnialca i Policja nic jeszcze konkretnego nie poczyniła, a facet sadysta śmieje się z ich działanie.Szkoda zwierzaka, ale cóż żyjemy wśród demonów ludzkich.Tylko człowiek bestia mógł to zrobić. Dobry pomysł że zbiórką na odnalezienie mordercy, ja też się położę.

Nawet jak go znajdą to ze względu na tzw. MALĄ SZKODLIWOŚĆ POLICJA UMORZY SPRAWĘ.Przekonalom się o tym nie raz , bo kogo interesuje w Policji jakiśtam koziolek.Mam sąsiada zwyrodnialca i Policja nic jeszcze konkretnego nie poczyniła, a facet sadysta śmieje się z ich działanie.Szkoda zwierzaka, ale cóż żyjemy wśród demonów ludzkich.Tylko człowiek bestia mógł to zrobić. Dobry pomysł że zbiórką na odnalezienie mordercy, ja też się dołożę.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.