Ogromne kręgi na polu kukurydzy budzą sensację

FOT. FB Leszek Grala

Zdjęcia z lotu ptaka robią wrażenie. Olbrzymie kręgi na polu kukurydzy pod Pisarzowicami przypominają słynne agrofity i od razu kojarzą się z UFO. O tej atrakcji robi się coraz głośniej w całej Polsce. A o to właśnie chodziło pomysłodawcy.

Jest nim prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Leszek Grala, prezes zarządu Agro-Farm, spółki która 25-lat temu pierwsza wprowadziła w naszym regonie uprawę kukurydzy.

- To nie UFO, ale nasi pracownicy są autorami kręgów – mówi Leszek Grala. Tworzymy labirynt w polu kukurydzy – wyjaśnia. Ma być gotowy do września na wielką fetę z kukurydzą w roli głównej. Planowane są między innymi loty balonem nad polami oraz degustacja potraw z kukurydzy.

- Chciałem także zwrócić uwagę na trudną pracę rolników-  mówi pomysłodawca. Często uprawy są niszczone przez motocyklistów, kierowcy wjeżdżają w pola samochodami, ludzie wyrzucają w zboża opony. A przecież za uprawami stoją ludzie, ich ciężka praca – tłumaczy. Labirynt ma także pokazać uprawę kukurydzy od strony, która zainteresuje ludzi. Chodziło o coś, co można podziwiać.

Labirynt powstał na trzech hektarach i składa się z czternastu kręgów. Średnica największego z nich wynosi 200 metrów. Kukurydza ma teraz dwa metry. Gdy podrośnie do trzech, można będzie wejść do labiryntu.

Najważniejsze jest teraz, by ludzie go nie zniszczyli i nie wchodzili do niego. Rośliny są posiane co 15 centymetrów w rzędzie i 75 centymetrów między rzędami. - Każda pojedyncza roślina jest ważna i nawet najdrobniejsze uszczerbki zniweczą nasz  plan - wyjaśnia Leszek Grala. 

Labirynt pnie się w górę wraz ze wzrostem kukurydzy, która jest rośliną sezonową. Kukurydza jest siana na początku maja. W lipcu osiąga 80-130 cm i nadal rośnie. Pod koniec wegetacji, we wrześniu osiąga wysokość ponad 2 metry.

Leszek Grala promuje labirynt na swoim facebooku i zamieszcza zdjęcia wykonane przez firmę Agrocom Polska Jerzy Koronczok. Kolorowe pojedyncze fotografie przedstawiają obraz roślinności w świetle indeksów roślinnych NDVI.-  Ta sama firma przygotowuje kompletną mapkę labiryntu i doświadczeń qqrydzianych w świetle indeksów NDVI a także innych oraz w paśmie światła widzialnego - informuje prezes.

Podobne labirynty w polu kukurydzy są między innymi w Kobierzycach, Bliznach, Nieporęcie. Wszędzie cieszą się popularnością. Ten w Pisarzowicach z pewnością też będzie dużą atrakcją.Tym bardziej, że już jest o nim głośno.

pole  (7).jpg
pole  (1).jpg
pole  (2).jpg
pole  (3).jpg
pole  (4).jpg
pole  (5).jpg
pole  (6).jpg

Komentarze (11)

Pisarzowice, które?

Opinia publiczna od kilku dni zastanawia się, w jaki sposób Donald Tusk skomentuje aresztowanie Sławomira N., który był ministrem w jego rządzie. Szef Europejskiej Partii Ludowej zabrał w końcu głos, ale tylko po to, by napisać, że... jest na urlopie. Jedni urlopują się, bo chcą, inni bo muszą.

Ile rundup'u wylali na te puste placki? ... Oto jest pytanie.

Tak wygląda struktura pisu. Labirynt prawa,a każda roślinka to odzwierciedla 1 piska co jest zasilany z kasy państwa.

które ? Koło Lubania czy Kamiennej ?

Polski rząd wynegocjował w budżecie UE kwotę 2 razy wyższą o jakiej w ogóle PO mówiło. Mimo tego, a może właśnie dlatego, Europejska Partia Ludowa i jej przewodniczący Donald Tusk w dniu 23.07.2020 podjęli próbę jego zablokowania. "polscy" posłowie głosujący za blokadą: Magdalena Adamowicz, Bartosz Arłukowicz, Jerzy Buzek, Jarosław Duda, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Krzysztof Hetman, Danuta Hübner, Adam Jarubas, Jarosław Kalinowski, Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Janina Ochojska, Jan Olbrycht i Radosław Sikorski, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller, Robert Biedroń, Sylwia Spurek i Bogusław Liberadzki. Dawniej w podzięce zostaliby ozdobą konarów drzewostanu we „własnym” kraju.

Głąbie,artykuł jest na temat wzorów wykonanych na polu...Zachowaj swoje g****e komentarze polityczne pod tym artykułem dla siebie.

Po upadku piślakow też będziesz pisał;;;;: Dawniej w podzięce zostaliby ozdobą konarów drzewostanu we „własnym” kraju" >>TVNWSI?będziecie siedzieć w pierdlu razem z pedofilami klerem i resztą tałatajstwa

te kręgi są zbyt precyzyjnie wykonane żeby mogły być dziełem człowieka.

dodajmy: trzeźwego człowieka..

co za durne komentarze nie na temat.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.