Przewodnicząca nieodwołana

Bogusława Karnaś

Dziś rano, o godz. 8.00, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Lubań, miała zostać odwołana z funkcji przewodnicząca rady, Bogusława Karnaś. Wnioskodawcy, grupa radnych skupiona wokół wójta gminy, Zbigniewa Hercunia,  zarzuca przewodniczącej utratę zaufania oraz nieprawidłowości w działaniu. Do głosowania w ogóle jednak nie doszło, bo nie udało się zgromadzić kworum.

O dziwo, na sesję nie przyszli sami wnioskodawcy; czyli ośmioro radnych, którzy podpisali się pod wnioskiem o odwołanie przewodniczącej. Ci, którzy popierają działania Bogusławy Karnaś, stawili się w komplecie. Najprawdopodobniej wszyscy - i ci obecni, i ci nieobecni -  stali się elementem politycznej rozgrywki. Jak się dowiedzieliśmy, z powodów niezależnych w sesji nie mogli uczestniczyć wszyscy radni, którzy gotowi byli odwoływać B. Karnaś. Reszta wolała najwyraźniej zbojkotować  sesję, niż przystąpić do głosowania bez gwarancji powodzenia. Sołtysi są oburzeni przepychankami w radzie; grożą władzy przeprowadzeniem referendum. Więcej na ten temat w papierowym wydaniu NJ.

(mat)  

Komentarze (9)

Przewodnicząca wcześniej była przeciwna drogim śmieciom,zdecydowanie jest przeciwna budowie elektrowni wiatrowych w Pisarzowicach,Henrykowie,Uniegoszczy i ma w tym temacie poparcie mieszkańców,gdyż 'wiatraki"mają być stawiane zbyt blisko domów.Wójt jest podobno za wiatrakami,zapomina o jednym,że wójtem się bywa.Ciekawe są stosunki Wójt-Rada są to dwie samodzielne instytucje samorządowe ale nie w tym powiecie,podobno biuro Rady prowadzi zastępczyni wójta,takie lokalne Alternatywy 4,kontrola,cenzura etc.

Radni zaczęli myśleć wójt odejdzie w wyniku inwestycji wiatrakowej a oni we wsiach będą mieszkać dalej i ludziom w oczy patrzeć.

Mieszkańcy muszą wiedzieć o tym,że zbyt blisko postawione elektrownie wiatrowe w znaczny sposób obniżą wartość nieruchomości jak i komfort życia,Olszyna się obroniła!!!!!!!!!!!

Janusz Dziaczko, pracownik muzeum w Lubaniu oraz działacz Unii Pracy chce kandydować ba burmistrza w Lubaniu. Widać, że Dziaczko ma duże ambicje.

W internecie można zamieszczać teraz prawie wszystko, również i rzeczy, które z rzeczywistością niewiele mają wspólnego. Niektórzy zamiast zasiadać z rana przy komputerze powinni, po ciężkiej halucynogennej nocy, wypić trochę kefiru lub maślanki i wziąć jeszcze środki na uspokojenie.

Najlepiej do wójta odwołać,co on ma do mieszania w radzie?

Metody wójta nie dziwią. Mieszkańcy są przerażeni!
IPN o Zbigniewie Hercuniu
Informacja o dokumentach wytworzonych przez organy bezpieczenstwa
Informacje zawarte w dokumentach organow bezpieczeństwa Stan zachowania dokumentow Uwagi Skany
W dniu 25.05.1988 zarejestrowany w Sekcji "C" WZO WUSW Jelenia Góra pod nr 8429 przez SB RUSW Lubań, Pion IV jako kandydat na TW [KTW]. Planowano wykorzystywanie Z. Hercunia do operacyjnego zabezpieczenia środowiska kleru rzymskokatolickiego, celem wykorzystania do Sprawy Obiektowej krypt. "Odnowa". 10.01.1990 zdjęty z czynnej ewidencji operacyjnej.

http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?idx=H&katalogId=3&subpageKa...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.