W naszym okręgu wygrał Andrzej Duda

W naszym okręgu wygrał Andrzej Duda

Wiadomo już, że będzie druga tura wyborów prezydenckich. Wciąż spływają cząstkowe dane do PKW. Wraz z nimi zwiększa się przewaga urzędującego prezydenta nad kandydatem Koalicji Obywatelskiej, a maleje szacowana frekwencja. Oficjalne wyniki zostaną podane przez Państwową Komisje Wyborczą jutro, najdalej pojutrze. Wiadomo już jak głosowaliśmy w naszym okręgu wyborczym obejmujących powiaty bolesławiecki, lubański, lwówecki, zgorzelecki, kamiennogórski, złotoryjski, jaworski, jeleniogórski oraz miasto Jelenia Góra. Największe poparcie zdobył Andrzej Duda, drugi był Rafał Trzaskowski, a trzeci Szymon Hołownia.

Oto liczba głosów zdobytych w okręgu  przez jedenastu kandydatów w wyborach prezydenckich:

Andrzej Duda – 102 873 głosy
Rafał Trzaskowski - 91 687 głosów
Szymon Hołownia – 39 824 głosy
Krzysztof Bosak – 14 782 głosy
Robert Biedroń -5 864 głosy
Władysław Kosiniak-Kamysz – 4 900 głosów

Stanisław Żółtek - 507

Marek Jakubiak - 405

Paweł Tanajno - 375

Waldemar Witkowski - 304

 Mirosław Piotrowski - 256

 

W Jeleniej Górze oraz powiecie jeleniogórskim urzędujący prezydent przegrał z Rafałem Trzaskowskim. Kandydat KO zdobył w mieście  17 654 głosy, a Andrzej Duda 12 048, w powiecie odpowiednio: 13 331 i 9 898. 

 

Uprawnionych do głosowania w naszym okręgu było 437 592 mieszkańców, oddano 978 nieważnych głosów.  

Komentarze (70)

Dziękuję Ci, Miasto Jelenia Góra...

Hahahahahaha, nie płacz

Trzaskowski 45,46 proc. głosów, Andrzej Duda 31,03 proc. głosów. Dziękujemy radnym PiS za tak wspaniały wynik!

Wiekopomne sukcesy załganego, zbolszewizowanego narcyza Trzaskowskiego: sprawy sądowe przeciwko setkom lokatorów wyrzuconym na bruk przez zbrodniczą mafię mieszkaniową; karta dla lewackiego LGBT, czyli zgoda na deprawację dzieci; robienie przez kilka miesięcy z Wisły szamba - za dziesiątki milionów złotych; kosztująca milion złotych 'strefa relaksu' z palet na Placu Bankowym pełnym spalin; pojawiająca się w grudniu i zaraz znikająca plaża na Białołęce za ponad 100 tys. zł. - czyli trochę piasku, wikliny oraz desek i bali w różnych konfiguracjach. I zaklejanie taśmą klejącą potłuczonej szyby!

Ktoś kto nie potrafi zarządzać Warszawą, jakże ma zarządzać Polską? Zgroza. W/wa zalana czaskowski nie umie pływać, ale idealnie potrafią lać wodę.

Nieudaczny, nieudolny, sabotażysta wobec Polaków. Proszę jego wyborców. Podajcie chociaż JEDNĄ rzecz która Trzaszkoski zrobił dla mieszkańców Warszawy. Chociaż JEDNĄ...

W czasie prezydentury Andrzeja Dudy w Polsce odnotowano wzrost PKB o 31,5 proc. oraz spadek bezrobocia o 48,2 proc.
Odkąd Andrzej Duda jest prezydentem, wzrosły również o 20,1 proc emerytury oraz dochód państwa o 41,8 proc. , wzrost wynagrodzeń o 28,2 proc., rent z tytuły niezdolności do pracy o 27,2 proc. i dochodu na głowę w gospodarstwie domowym o 33 proc.

wzrost PKb o 31%??? no no, kraj mlekiem i miodem płynący, szkoda tylko, że jedynie rządzący i wyborcy pisu to widzą, bo ja widzę np. inflację, brak obiecanego miliona samochodów elektrycznych, nierozwiązaną sytuację z kopalniami, zero ekologicznych inwestycji, brak pomocy dla frankowiczów i wiele innych braków.

Pinokio Trzaskowski to SBecki syn dla którego Polska to land niemiecki !

Brawo Jelenia Góra

Żółtka szkoda, a po za tym ***** pis!

Jelenia Góra i powiat to taki nabrzmiały wrzód na polskim organizmie w którym czerwone wirusy kotłują się w nienawiści do prawicy. Tak głębokie i trwałe zakażenie nastąpiło w czasach komuny i obecności wojska i sowietów w naszym regionie.

Bosak>>widać że brunatniejemy ,czyżby to była przystawka Afd?

Do Jeleniej Góry w 1976 roku jak utworzono województwo "zaciągnięte" zostały czerwone szumowiny z całego podległego terenu. Szumowiny te replikują się w kolejnych pokoleniach. Dlatego w Jeleniej jeszcze długo będziemy obserwowali to o czym traktuje ten artykuł.

Dzień dobry, Panie Adminie. Czy te "czerwone szumowiny" to czasem nie jest mowa nienawiści, którą ściga się z mocy prawa?

W tym przyapdku to akurat stwierdzenie faktu

tylko z pozwu cywilnego i pozywający musiałby udowodnić przed sądem, że jest "czerwoną szumowiną" Jak by to zrobił? Na czerwono mógłby sie pomalować ale wtedy pozwany mógłby powiedzieć, że pomalował sie dopiero po komentarzu. Jakby wykazał, że jest szumowiną?

trochę wstyd ze jelwnia głosowała na gościa do którego nawet program z niemiec nie zdążył dotrzeć.

w jelonce jest prawie 6 tys aktywistów którzy są w stanie powierzyć komuś władze tylko dlatego, że jest homosiem a 40 tys na gościa, który płacze przed kamerami i opowiada brednie o jakimś sądzie złożonym ze świń, zajęcy i Jezusa. Co ci ludzie mają we łbach. Oni są zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa i powinni być zaizolowani.

Zaizolować to można przewód elektryczny

kwiiiiiiiiiiijiijjjjjjiiiiii

kto to jest ten obatel. Nie potrafi napisać jednego komentarza z sensem tylko kwiczy jak świnia?

a co ty masz "we łbie" że głosowałeś na długopis? a może jesteś leniem i nierobem, który tylko czeka, żeby mu coś dać, zamiast samemu wziąć sie do roboty?

PAD wygrywa głosami wiejskiej ciemnoty, bezrobotnych , leni, obijboków ,fanatyków sekciarskich .Za parę miesięcy zaczniecie spłacać długi.To co robi PIS to sabotaż na państwie ,tylko aby się utrzymać przy władzy i odsunąć odpowiedzialność karną .

Żal tylko młodzieży wykształconej która znów wybierze emigrację .
W listopadzie przyjdzie kryzys jak Tram przegra wybory .

Gdzie jest narodowo socjalistyczny mały kulawy hitlerek ukrywający się w bunkrze kaczy szaniec na Żoliborzu.

Przeglądam Gazetę lecz nie widzę tego najważniejszego nekrologu.

kwiii, kwiii, kwiiiiiii

Stanisław żółtek 7 miejsce to nawet i sukces! najlepszy z tych wszystkich co nie było ich w sondażach tak samo jak Żółtka.

Po co tobie mały hitlerek? Nie wystarczy tobie płaczący Chołownia albo spedalony Robert/

Młodzi zdolni z wielkich miast. Ale jaja, ale jaja. Zastanawiam się jakie wielkie kłamstwo wciśnie im Niemiecki TVN-KGB.

Jak IM mógł wcisnąć Bronisława Komorowskiego to im wciśnie każde kłamstwo---wiadomo MŁODZI ZDOLNI Z WIELKICH MIAST. AWANGARDA EUROPY. Ale jaja, ale jaja.

Czyli na prowincji czas się zatrzymał w PRLu.

Dumny naród,,,w gumofilcach !
W jakim PRLu ? W przedwojennej galicyjskiej wsi ,w każdym kątku po dzieciątku i co trzecie przeżyje .
Będziecie mieć katolicki socjalizm.

Trzeba mieć nasranko w głowie by głosować na partię PO, KO, przecież oni przez 8 lat swoich rządów tylko kradli i nic więcej. Głosowałem na Bosaka, teraz nie ma na kogo mądrego głosować. Ale zagłosuje na DUDĘ co by wam uciąć tego nosa.

BRAWO Jelonka

A jednak Jelonka to zadziubdziuś Polski, gdzie komuchy z bandyckiego uwłaszczenia naszego wspólnego majątku pobudowały sobie tutaj pensjonaty, restauracje i inne obiekty uciech drenujące portfele Polaków.Tutaj przenieśli swoje ukradzione majątki i swoje opasłe brzuchy.Tutaj uwili swoje gniazda by doczekać spokojnej i obfitej starości.Góruje tutaj Karpacz ze swoim obywatelstwem oraz okolicą.Tutaj rządzi czerwony kowboj, cerber czerwonego matecznika całego polskiego zła.To też jest głęboka prowincja, ale światowcy podnoszą jej poziom do skali absurdu.Wstyd , hańba i wodorosty.Tutaj wyniki wyborów są zawsze do przewidzenia. Miejscowi, biedni mieszkańcy stanowią tu ułamek napływowych "nowobogackich" złodziei z czerwonym podniebieniem.

Kaczka też sie uwłaszczała. Michnik wziął Wyborczą a ten Express Wieczorny tylko doprowadził go do bankructwa. To jest jedna banda z Magdalenki.

Gdzie jest narodowo socjalistyczny führer Kaczyński?

Doczekaliśmy się własnego Breżniewa?

Takiego na wolską miarę...

kwiiiiiiii

Jakim durniem trzeba być aby glosować na "brunatną"konfederacją! Chcecie powrotu nazizmu? Mało WAM ofiar wojny?
Winę ponosi też kościół katolicki który jest uwikłany w afery pedofilskie .

Zlituj się, człowieku, bo cię apopleksja porwali, a dla równowagi przemysł, gdzie swoje majątki blokuje obecnie rządzący, których darzysz zdaje się większe sympatią. Ale to chyba trudniej prześledzić, prawda?

Duda WAS wprowadzi do produkcji kolorowych łowickich smartwonów, wiklinowych aut na baterie,w kazdej stodole mała bimbrownia dobre bo nasze, leczenie w piecu na 3 zdrowaśki.
Kto za to zapłaci? wY i wasze dzieci będziecie spłacać długi a śmietanka pislaków będzie żyła dostatnio .

Duda WAS wprowadzi do produkcji kolorowych łowickich smartwonów, wiklinowych aut na baterie,w kazdej stodole mała bimbrownia dobre bo nasze, leczenie w piecu na 3 zdrowaśki.
Kto za to zapłaci? wY i wasze dzieci będziecie spłacać długi a śmietanka pislaków będzie żyła dostatnio .

Brawo JG i powiat JG!
Gonić złodziejskie korupcyjne ścierwo z PIS. Tak, by te szkodniki trafiły do więzienia! Tyle szkód to jeszcze nikt w Polsce nie narobił.
Gall Anonom.

kwi, kwi, kwi

i kogo chcesz przekonać takim argumentem "kwi kwi"?

Dopasowuję tylko styl wypowiedzi do poziomu i merytoryki
typów w rodzaju .bolszewik.Czekista i np. ten Anonim_Turysta. Staram się żeby zrozumieli...

Rozum, wiedza, talent, praca
U nas, bratku, nie popłaca!
Postęp i cywilizacja
W kąt, gdy wchodzi do gry nacya!
[?]
Możesz kpem być i cymbałem,
Możesz dureń być siarczysty,
Byleś z mocą i zapałem
Kraj miłował macierzysty!
[?]
Huha! Hopsa! Każdą nową
Myśl witamy krzyżem pańskim
Precz z geniuszem Europy
Farmazońskim i szatańskim!

My o jedno tylko modły
Szlemy k niebu z naszej chaty:
By nam buty śmierdzieć mogły,
Jak śmierdziały przed stu laty!
[?]
Hoc ha! Hopsa! Byle zdrowo,
Zdrowa dusza - zdrowe ciało!
Niechaj śmierdzi, jak śmierdziało,
Byle tylko narodowo!
Wolę polskie gó... w polu
Niźli fiołki w Neapolu!
Swojsko, polsko, po naszemu,
Hoc! Hoc! Hopsa! Tak jak wtedy,
Gdy nas naprzód tłukły Szwedy,
Potem Niemcy i Moskale
? Hoc! Hoc! Hopsa! Doskonale!
Po swojemu! Po staremu!
[?]
Niechaj żyje stara cnota!
Daj nam dalej kisnąć Boże!
Jedno, drugie, trzecie morze
? Vivat "prawy patryota"!

kwicz, kwicz jeszcze głośniej. Wywalili cię z PIS, co jest dowodem że pozbywają się patologii, wynaturzeń i psychopatów ze swoich szeregów to się rozkwiczałeś jak zarzynane prosię...

Złodziejom trzeba patrzeć na ręce!

4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy
5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa
7.500.000 cena zakupu trzech rozbitych limuzyn Dudy, Szydło i Macierewicza
10.000.000 na komisję Macierewicza i badanie parówek
10.000.000 znikło w upadającej, państwowej stoczni GRYFIA za stępkę promu Morawieckiego
12.000.000 na zabawę na lotnisku w "lądowanie Antonowa"
17.000.000 na testy które "uległy? zniszczeniu w transporcie LOTu
20.000.000 na niedziałające testy
25.000.000 łącznych dotacji na biznes męża ?naszej Beatki?, prywatna szkoła
27.000.000 przepłacone firmie znajomego Macierewicza za testy z Turcji, 6x drożej niż polskie
40.000.000 na łapówki dla KNF za przejęcie banku ?za złotówkę?
50.000.000 na projekt księdza egzorcysty, od resortu Ziobry
65.000.000 wyprowadzone przez senatora PiS z fundacji SKOK
70.000.000 na nielegalny druk kart wyborczych
100.000.000 na jachty i wydatki Polskiej Fundacji Narodowej
115.000.000 poszło wg. raportu NIK na lewe przetargi w służbie więziennej Patryka Jakiego
117.000.000 dotacji z budżetu państwa na prywatne muzeum Tadeusza Rydzyka
140.000.000 na biznes brata i żonki ministra $zumowskiego
200.000.000 na respiratory od handlarza bronią (dane lista ONZ), 3x drożej niż na rynku
500.000.000 dla książąt Czartoryskich od Glińskiego, pieniądze znikły, fundacja upada
1.000.000.000 straciły łącznie państwowe Enea i Energa na budowie elektrowni Ostrołęka
1.200.000.000 stracono w GetBack, np. pakiet długów PEKAO wartości 66mln kupiono za 148mln
1.300.000.000 promesy kredytowej PKO dla spółki Kaczyńskiego ?Srebrna? na dwie wieże
1.500.000.000 na roczne wynagrodzenia katechetów
2.000.000.000 na nową planszę pogody w TVP,
5.000.000.000 wypłacił Bankowy Fundusz Gwarancyjny klientom 13 upadłych kas SKOK
90.770.000.000 (prawie STO MILIARDÓW ZŁOTYCH) PUSTYCH I BEZ POKRYCIA wydrukował pan Glapiński w NBP na wykup obligacji rządowych (dane samego NBP na początek 06.2020)
112.000.000.000 dziura w VAT za rządów Banasia i Morawieckiego 2016-2019, dane ministerstwa

18.000 wydane przez Agatę Dudę na apaszki i 4.000 na wstążki to już drobne nie warte splunięcia?

Gdyby zwolennikom PiS mieszały się ziobra w oczach i nie ogarniali tego rozumkami to te wszystkie liczby przewinęły się w publikacjach.

8.000.000.000 "repolonizacja" banków Pekao i Alior - o tyle spadła wartość przejętych akcji,
75.000.000.000 spadek wyceny akcji spółek z udziałem Skarbu Państwa od wyborów 2015

dlaczego psychopato wywalili cie z PIS???? kwicz głośniej

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.