W Zawidowie otwarto przejście graniczne do Czech

W Zawidowie otwarto przejście graniczne do Czech

Dobra wiadomość dla osób pracujących w Czechach i mieszkających w przygranicznych miejscowościach. Po ich protestach i interwencjach samorządowców zostało otwarte przejście graniczne Zawidów- Habartice.

Od 18 maja granicę w Zawidowie mogą przekraczać tylko osoby pracujące w Czechach. Muszą okazać zaświadczenie zakładu pracy o zatrudnieniu zgodnie ze wzorem zamieszczonym na stronie ministerstwa spraw wewnętrznych Republiki Czeskiej. To niejedyne obostrzenie.

Granicę można przekraczać w wyznaczonych godzinach. Od poniedziałku do niedzieli w godz.: 4.00 – 8.00, 12.00 – 16.00, 20.00 – 24.00.

Strona czeska wymaga ponadto aktualnego badania na koronawirusa. Należy je wykonać nie wcześniej niż cztery dni przed wjazdem do Czech lub w ciągu 72 godzin po pierwszym przekroczeniu granicy. Badanie ważne jest 30 dni, a pierwszy wjazd odnotowywany jest przez służby graniczne Republiki Czeskiej w systemie i na dokumencie potwierdzającym zatrudnienie. Większość osób wykonuje badania w Czechach, gdyż są tańsze.

Decyzję o otwarciu przejścia granicznego w Zawidowie oraz w Boboszowie podjął komendant straży granicznej ppłk Andrzej Torbicz. To duże ułatwienie, gdyż do tej pory pracownicy transgraniczni granicę mogli przekraczać tylko w Jakuszycach. Szacuje się, że w okręgu libereckim pracuje blisko dwadzieścia tysięcy Polaków.

Komentarze (3)

Oto PiS.bolszewia.

Pracujący i ubezpieczeni w kraju Unii Europejskiej NIE MOGĄ wykonać badania w "tenkraju" führera Kaczyńskiego.

Szambo uczynione przez Kaczyńskiego łamie zasady leczenia które miały obowiązywać zamieszkujących Polskę Polaków.

Tylko pierwszy sort Wolaków kaczego memlaka ma prawa w tej dyktaturze.

To się POrobiło. W województwie!

- No to poczekamy na nowe statystyki.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.