W Zdrojowym pierwsza premiera po pandemii

FOT. Grzegorz Koczubaj (ZTA)

Jeleniogórski Zdrojowy Teatr Animacji w niedzielę (20.09) pokazał premierowe przedstawienie „Cień bestii”. Sztukę mieliśmy obejrzeć w marcu. Niestety, pandemia spowodowała, że oglądamy ją wiele miesięcy później. Nie straciła nic na aktualności, a może nawet znajdziemy w niej więcej odniesień do obecnej sytuacji.  To przedstawienie, po którym możecie  porozmawiać z dziećmi o tym, czym jest odwaga, jak powstaje plotka i i jak pokonać strach. To także opowieść o tym, jak reagujemy na innych od nas.

Proste, oszczędne w środkach przedstawienie poruszy też dorosłych widzów.

Autor sztuki i jej reżyser Przemysław Jaszczak opowiada nieskomplikowaną historię. W królestwie króla Aleksego (Radosław Biniek) szerzy się plotka o tajemniczej bestii z lasu. Liczba owiec, które padają ofiarą bestii, mnoży się w astronomicznym tempie. Król, załamany po śmierci żony, nie wie co robić, jak zareagować na przerażające wieści. Najprościej, to odgrodzić się murem od nieznanego, postawić straże i wysłać zbrojnych, by zniszczyć obcego. W tych planach wspiera króla błazen (Sylwester Kuper). Jak na błazna przystało sypie dowcipami jak z rękawa i realizuje niepostrzeżenie swój niecny plan. Inny pomysł na pozbycie się bestii mają królewny Alicja (Zuzanna Łuczak) i Wiktoria (Diana Jonkisz). Dziewczyny wyruszają do lasu. Odnajdują bestię i - jak to w życiu bywa- nie ma ona nic wspólnego z przerażającymi opowieściami, które krążyły w królestwie.

Można tę historię potraktować dosłownie, ale można i powinno się spojrzeć na nią, jak na punkt wyjścia do rozmowy o tym, dlaczego ulegamy plotkom, jak reagujemy na innych od nas, czym jest prawdziwa odwaga? To nie są łatwe tematy i nie ma za dużo pretekstów, by porozmawiać o nich z dziećmi, więc tym większa zasługa tego przedstawienia.

 

Więcej o premierze "Cienia bestii" w ZTA przeczytacie w Nowinach Jeleniogórskich 22 września.

cień bestii (1).jpg
cień bestii (2).jpg
cień bestii (3).jpg
cień bestii (4).jpg
cień bestii (5).jpg
cień bestii (6).jpg
cień bestii (7).jpg
cień bestii (8).jpg
cień bestii (9).jpg
cień bestii (10).jpg
cień bestii (11).jpg
cień bestii (12).jpg

Komentarze (6)

Złamane zostaną fundamentalne prawa matematyki i PiS zostanie podzielony przez zero ...

...zerro Ziobro.

Nowym prokuratorem generalnym ma zostać fanatyczny narodowy socjalista pis.bolszewik z grupy małego kulawego führera Kaczyńskiego,

autor slów:

"skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją."

W 1933 roku po wygranych wyborach Adolfa Hitlera świat zamknął szeroko oczy na poczymania narodowych socjalistów i ich brunatnych oddziałów SA.

Czytaj

Herman Rauschining, "Rozmowy z Hitlerem", Wydawnictwo "Iskry", Warszawa 1994, s. 327

Wypisz, wymaluj cytat z książki w wypowiedzi narodowo socjalistycznego pis.bolszewika.

Narodowi socjaliści pis.bolszewiki pod wodzą małego kulawego führera za wszelką cenę chcą pogłębiać dno i trzymać się koryta.

Złodzieje i przestępcy na czele z krzyworyjnym patologicznym oszustem i kłamcą Moravitzkym boją się odpowiedzialności karnej.

Tłumacząc zero Ziobrę na polski: prezesie, błagam, porozmawiajmy.

Swolocze.

Uprzejmie informuję:

zero Ziobro wy.zerwany

Je*** pis.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.