Wysokie stawki za pracę sezonową. Można nieźle dorobić

Fot.: iStock

Luzowanie obostrzeń, otwarcie wielu branż i setki ofert pracy. To wszystko sprawia, że tegoroczne stawki z wakacyjnego dorabiania mogą być naprawdę wysokie. Gdzie można nieźle zarobić?

Ile można zarobić w pracy sezonowej w Polsce?

Z danych Personnel Service z 2020 roku wynika, że na największą stawkę godzinową wśród pracowników sezonowych w zeszłym roku mogli liczyć instruktorzy surfingu i kitesurfingu - ok. 25 zł netto/h (na rękę). Na kolejnym miejscu uplasowali się kelnerzy ze stawką ok. 20 zł netto/h, wliczając w to napiwki. Nianie i opiekunowie osób starszych zarabiali ok. 18 zł netto/h, a ok. 15 zł netto/h wynosiło wynagrodzenie pomocnika kucharza. Najmniej, bo ok. 13-14 zł netto/h zarabiali uliczni sprzedawcy, osoby pomagające przy zbiorach, pokojówki, ratownicy i opiekunowie kolonijni. W tym roku stawki poszły w górę. Ratownik wodny, który w zeszłym sezonie mógł liczyć średnio na 13,75 zł/h netto, w tym roku może zarobić nawet 23 zł/h netto. Oferty sięgające 5000 zł za miesiąc brutto (czyli ok. 3700 zł na rękę) można znaleźć na to stanowisko we Wrocławiu (woj. Dolnośląskie) czy Jarosławcu (woj. Zachodniopomorskie). Wiele lokali gastronomicznych, zwłaszcza tych znajdujących się w miejscowościach turystycznych, szuka nowych kucharzy.

„Zatrudniona osoba może liczyć z naszej strony na dobre wynagrodzenie, zakwaterowanie oraz pełne wyżywienie. Wymagana książeczka sanepidu. Pensja 4000- 4500 zł miesięcznie na rękę.” - brzmi treść ogłoszenia na to stanowisko w pensjonacie w Pobierowie (woj. Zachodniopomorskie).

Coraz częściej pracodawcy szukający pracowników oferują także umowę o pracę, a nie tzw. „śmieciówki”. Kuszą również darmowym zakwaterowaniem na miejscu i pełnym wyżywieniem. Nawet 6000 zł/brutto miesięcznie obiecuje zaś warszawska „firma z licencją taxi”, która zachęcą do współpracy następująco: „Studiujesz lub masz stałą pracę? U nas jesteś w stanie dorobić po pracy lub po studiach. Zapewniamy: pracę bez żadnych opłat za samochód, elastyczny grafik, samochody o podwyższonym standardzie, przesłony oddzielające tylną kanapę od przestrzeni kierowcy, karty paliwowe, cotygodniowe wypłaty, atrakcyjny system motywacyjny, płyn dezynfekcyjny i maseczki ochronne. Jesteśmy w stanie dostosować dostępność auta pod twoje potrzeby”.

Komentarze (8)

Polski Ład? Jak to będzie po niemiecku?
Polnische Wirtschaft?
To ostatni krok w powrocie do szczęśliwego PRL-owskiego dzieciństwa Kaczyńskiego, po wprowadzeniu zawodu "dyrektor" i eliminacji "dobrych fachowców, ale bezpartyjnych".
Nic nie sugeruję, żeby nie było paniki, ale papier toaletowy kupię. Za Gierka też szmal płynął z Europy, a papieru nie było.

"Nowy Wał" -okazja czyni złodzieja.

Korea już się zbliża, już puka do mych drzwi....

"Kretyńskie i idotyczne teksty "bolszewika" tylko pogrążają i kompromitują jego POlityczną opcję."

Czekista ma rację.

oczywiscie, ze ma.

Da, da, ma

PO przeciwni UE,oraz pieniądzą dla jej obywateli.Ale gdyby PIS je otrzymał, nie daj Boże,oni chcieli by je dzielić!Chyba ich całkiem poje...o?PO już dzieliło np. na służbę zdrowia;cytat z Arłukowicza-potrzeba miliard na 5 szpitali-zamknij 4 i przyjdż po 200mln.Do dziś wszystko zdążyli by już sprzedać,pieniądze nie były by już potrzebne,nie było by co odbudowywać po zarazie.Kasę mogli by przekazać innym potrzebującym np.Niemcom!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.