Zamęt po zmianie organizacji ruchu

Zamęt po zmianie organizacji ruchu

Sprawdził się czarny sceniariusz. Kierowcy w Jeleniej Górze jeżdżą na pamięć i za nic mają znaki drogowe. Po zmianie organizacji ruchu w związku z remontem Alei Wojska Polskiego, wjeżdżają pod prąd, skręcają w ślepą ulicę i nie przestrzegają pierwszeństwa przejazdu.

Zmiany wprowadzono w sobotę (8 sierpnia). Informacje o tym, że odcinek Alei Wojska Polskiego będzie jednokierunkowy i jak będą przebiegać objazdy, podały lokalne media. My także opisaliśmy  zmiany szczegółowo. Informacje i mapy były także dostępne na facebooku samorządu oraz stronie internetowej Urzędu Miasta. Trasa objazdu została oznakowana. Okazuje się, że to za mało.

Wczoraj (10 sierpnia) na trasie objazdów panował chaos i zamieszanie. To dlatego, że kierowcy jechali na pamięć, Skręcali z ulicy Okrzei w ulicę Klonowica, choć znak wyraźnie tego zakazuje. Niektórzy potem zakręcali, powodując niebezpieczne sytuacje na drodze.

Inni lekceważąc zapory, wjeżdżali z ulicy Klonowica w Aleję Wojska Polskiego i jechali w stronę dworca kolejowego. Szczytem bezczelności popisał się kierowca, który nie dość, że po chodniku ominął bariery, to z ulicy Klonowica skręcił w lewo i pojechał pod prąd Aleją Wojska Polskiego.

W ciągu niecałych 20 minut takich naruszeń przepisów drogowych zaobserwowaliśmy kilkanaście.

Gdyby przy wyjeździe z ulicy Klonowica stał patrol policji, posypałyby się mandaty. Ale mundurowych nie było.

Niebezpieczne sytuacje zaobserwowaliśmy  także na ulicy Armii Krajowej, gdzie  zmieniono organizację ruchu (teraz główną jest ulica Okrzei).  "Jechałem Okrzei dzisiaj (10 sierpnia) po południu masakra. Jeżdżą pod prąd, bo po co na znaki patrzeć. Kawałek dalej koło szkoły pani, jadąca od strony Straży Miejskiej nie patrzy na znaki i goni Armii Krajowej, pomimo zmiany organizacji ruchu. Ludzie obudźcie się i patrzcie co robicie"- opisuje nasz czytelnik wczorajszy  bałagan na drodze.

Niektórzy czytelnicy są zdanie, że informacje o zmianie organizacji ruchu są zbyt małe, a znaki drogowe umieszczono za wysoko.

- Mamy nadzieję, że pracownicy Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze analizują sytuację na bieżąco i zareagują szybko na ten horror na trasie objazdu - postulują czytelnicy.

 

Przypominamy zatem:

Aleja Wojska Polskiego na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. 1 Maja w kierunku Zabobrza jest trasą jednokierunkową. Ruch w przeciwną stronę, do Cieplic, odbywa się ulicą Okrzei. Ulica Okrzei  na czas prowadzenia prac jest  ulicą jednokierunkową.

objazd (2) (Kopiowanie).jpg
objazd (3) (Kopiowanie).jpg
objazd (4) (Kopiowanie).jpg
objazd (5) (Kopiowanie).jpg
objazd (6) (Kopiowanie).jpg
objazd (7) (Kopiowanie).jpg
objazd (8) (Kopiowanie).jpg
objazd (9) (Kopiowanie).jpg
objazd (10) (Kopiowanie).jpg
objazd (11) (Kopiowanie).jpg
objazd (12) (Kopiowanie).jpg
objazd (13) (Kopiowanie).jpg
objazd (14) (Kopiowanie).jpg
objazd (15) (Kopiowanie).jpg
objazd (16) (Kopiowanie).jpg
objazd (17) (Kopiowanie).jpg
objazd (18) (Kopiowanie).jpg
objazd (19) (Kopiowanie).jpg
objazd (20) (Kopiowanie).jpg
objazd (21) (Kopiowanie).jpg
objazd (22) (Kopiowanie).jpg
objazd (23) (Kopiowanie).jpg
objazd (24) (Kopiowanie).jpg

Komentarze (23)

Też wprowadzacie kierowców w błąd.Okrzei nie cała jest jednokierunkowa. Na odcinku Pocztową A. Krajowej ruch odbywa się we obydwu kierunkach.

A dlaczego właściwie jest nakaz jazdy w prawo z Armii Krajowej na Wojska Polskiego?? Żeby jechać zgodnie z tym oznakowaniem trzeba teraz 50 m dalej, przy postoju taxi blokować ruch bo się chce zawrócić. Dzisiaj 2 razy musiałem być w opozycji do tego oznakowania i po krótkiej kontestacji postąpić wbrew oznakowaniu....

Napisy na znakach zbyt małe? A wielkich tablic ze strzałkami też sierota nie widzi lub się nie domyśla? A żółty kolor tablicy nic nikomu nie mówi? Wychodzi, że ludzie zapomnieli, czego się uczyli na nauce jazdy. Jeśli ktoś nie czyta i nie rozumie znaków drogowych, niech da sobie spokój z prowadzeniem pojazdu, zanim zrobi komuś krzywdę.

Pierwszego dnia obowiązywania objazdu dalej obowiązywał nakaz skrętu w prawo z Okrzei w Pocztową. Drugiego przez znak była przeciągnięta ledwo widoczna taśma. Generalnie przez weekend oznakowanie było robione tak, jakby drogowcy czekali tylko na fajrant i możliwość wypicia piwka dla ochłody. Zrobione byle jak, byle do poniedziałku wytrwało.

Fotoradarki postawić w tych miejscach i karać niedouczonych i bezczelnych trzymaczy kierownic

Czytać ze zrozumieniem uczą w klasach 1-3 a i tak większość tępaków ma w d znaki drogowe. Wychodzi na to że wielu prawo jazdy znalazło w chipsach.
Takie typowa polska prowincja - "a co mi tam gupie ludzie będą jakieś obrazki stawiali - ja kuniem i furmanką wjade wszędzie"

Nieuchronne mandaciki włączyłyby nieaktywne funkcje poznawcze osobników za kierownicami a i znaki drogowe nagle okazałyby się duże i doskonale widoczne...

Do "badań" lekarskich na prawo jazdy proponuje dodać test na spostrzegawczość, szczególnie kobiety mają z tym problem. Natomiast "cwaniaczków" karać dotkliwie!

A gdzie jest nasz Policja ??? pojechała do Warszawy pałować p e d a ł ó w i l e s b i j k i ....

Oni lubią pałkowanie....

"Inni lekceważąc zapory, wjeżdżali z ulicy Klonowica w Aleję Wojska Polskiego i jechali w stronę dworca kolejowego. Szczytem bezczelności popisał się kierowca, który nie dość, że po chodniku ominął bariery, to z ulicy Klonowica skręcił w lewo i pojechał pod prąd Aleją Wojska Polskiego."

W.Polskiego w stronę dworca-prawidłowy kierunek, więc z Klonowica w lewo a autorowi chodziło zapewne o jazdę w kierunku przeciwnym czyli "skręcił w prawo" tak? Naprawdę zacznijcie czytać co publikujecie.

Przecież tam zakaz ruchu stoi, więc nie ma wyjazdu ani w prawo, ani w lewo. Też nie umiesz znaków czytać?

a tak na marginesie to dlaczego przy Klonowica są bariery ? powinien być nakaz jazdy w lewo w W.Polskiego i tyle.

Dlatego, że za chwilę na całym pasie Wojska Polskiego zerwą asfalt i zostanie tylko jeden pas. Z Klonowica nie będzie w ogóle wyjazdu. Skoro ktoś znaki postawił, to przestrzegaj, a nie się g****o pytasz dlaczego.

Ale tumany jeżdżą po drogach Jeleniej Góry

I nieprawdą jest że pisia bolszewicka narodowo socjalistyczna morda Karczewski sprzedawał naboje "ciepłemu człowiekowi" Łukaszenku bo takie kule można kupić w każdym sklepie z łuskami.

Job ich narodowo socjalistyczna pis.bolszewicka mat'

Czy brak jest miejsc w psychiatryku bolesławieckim?
Więc może Sieniawka albo Czarny Bór?

Luzniak zafundował mieszkańcom armagedon.Firma która wygrała przetarg nie umie realizować takich inwestycji.Przetarg roztrzygniety w marcu a oni w sierpniu zaczynają blokować miasto i trwać ma to niby do grudnia.Gdyby zaczęli w marcu to teoretycznie byli byśmy juz po remoncie.Teoretycznie bo nikt nie wierzy ze do grudnia się uporają.

Ekspert się znalazł. Pewnie według ciebie firmy przystępują do przetargu już z uzyskanym pozwoleniem na budowę, gotowym projektem i całą masą innych rzeczy, które się robi dopiero wtedy, kiedy się zostało wykonawcą? Znasz się na tym jak kura na pieprzu, więc nie ośmieszaj się dalej.

Organizacja ruchu jest b.dobra. Tylko nie gap się w to urządzenie z którym nie możesz się nawet rostać w WC. Jak jedziesz to Patrz na oznakowanie i już !!!

A teraz odpowiedzcie sobie na pytanie dlaczego Białorusinka wybrała azyl w Wilnie a nie w stolicznej Warszawie?

Czyżby obawiała się ekstradycji ze strony przyjaciela Putina narodowo socjalistycznego pis.bolszewika Kałczyńskiego i jego przestępczej grupy krzyworyja Moravitzkyego?

Kiedy będziesz????

Czy na początku Alei Wojska Polskiego / róg ul.1Naja/ Kochanowskiego będzie rondo. Jest tam dużo miejsca i kierowcy ,,DAMY Radę,,

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.