Zmiana organizacji ruchu w Alei Wojska Polskiego

Zmiana organizacji ruchu w Alei Wojska Polskiego

Trwa kolejny etap modernizacji Alei Wojska Polskiego. To oznacza zmiany w organizacji ruchu. Informujemy o nich na bieżąco na naszym portalu www.jeleniagora.pl. Można tam tez obejrzeć praktyczne filmiki z zalecanym objazdem. Niżej przypominamy najważniejsze zmiany, obowiązujące od soboty 17 października:

• Całkowicie zamknięty został ruch pojazdów na odcinku od skrzyżowania ulicy Nowowiejskiej do skrzyżowania z ulicą Armii Krajowej.

• Zamknięty został pas ruchu w kierunku Zabobrza na odcinku od skrzyżowania ulicy Matejki do skrzyżowania z ulicą Grottgera.

• Ruch pojazdów z kierunku Zabobrza do ulicy Wolności odbywa na dotychczasowych zasadach tj. ulicami: 1 Maja, Okrzei, Armii Krajowej Wojska Polskiego, Modrzejewskiej, Muzealna do Wojska Polskiego. Na odcinku Modrzejewskiej, Muzealna, Matejki – ruch jednokierunkowy.

• Ruch pojazdów od ulicy Wolności w kierunku Zabobrza odbywa objazdem tj. w prawo ulicą Grottgera, w lewo Chełmońskiego, w prawo Sudecką, następnie w lewo Staffa w lewo Nowowiejska i w prawo Wojska Polskiego.

• Na trasie objazdu obowiązuje ruch dwukierunkowy (z wyjątkiem Grottgera i Chełmońskiego).

• Wzdłuż Alei Wojska Polskiego na zamkniętym odcinku możliwy jest obustronny ruch pieszych po wydzielonych zaporami drogowymi chodnikach.

• Ulica Sudecka zostaje całkowicie zamknięta na skrzyżowaniu z Aleją Wojska Polskiego - Zalecany objazd od strony Karpacza – Aleją Solidarności.

• Ulica Ptasia jest zamknięta od Alei Wojska Polskiego, dojazd możliwy jest tylko od ulicy Sudeckiej (kierunek od Karpacza).

• Ruch pojazdów od ulicy Nowowiejskiej do 1 Maja lewą strona jezdni po nowej nawierzchni.

Korekta w rozkładzie MZK, dwie nowe linie

 

Zmiana organizacji ruchu w Alei Wojska Polskiego wymusza korekty rozkładu jazdy kilkunastu linii autobusowych. Nowy rozkład można sprawdzić na stronie internetowej http://rj.mzk.jgora.pl, szczegóły dotyczące zmian znajdują się także na naszym portalu www.jeleniagora.pl. Informujemy, że od 17 października funkcjonują dwie nowe linie autobusowe: nr 13 i 24. Linia 13, trasa przejazdu:Dworzec Kolejowy, ul. Krakowska, al. Solidarności, ul. Wincentego Pola, Powstańców Śląskich, Różyckiego, Ogińskiego, Wiejska. Linia 24, trasa przejazdu:Pętla Wita Stwosza, ul. Sobieszowska, ul. Lubańska, rondo w Goduszynie, Trasa Czeska, ul. K. Miarki, ul. J. Sobieskiego, ul. Podwale, Al. Jana Pawła II, ul. G. Bacewicz, ul. J. Kiepury.