Za chwilę rozpocznie się aukcja obrazu Dariusza Milińskiego „Spotkanie lotników z Liczyrzepą” na górach Karkonoszy”. Jak zwykle cała wylicytowana kwota zostanie przeznaczona na prezenty dla dzieci.

Od lat redakcja NJ i Fundacja Nowin Jeleniogórskich wspierają to fantastyczne działanie społeczne, prowadząc specjalną aukcję dobroczynną obrazu Dariusza Milińskiego, przygotowanego specjalnie na tę okazję. Pieniądze ze sprzedaży jedynego w swoim rodzaju dzieła cenionego malarza przeznaczone są na świąteczne prezenty dla wszystkich dzieci z Pławnej, które zechcą przyjść na spotkanie z Mikołajem.

W tym roku na szlachetnego nabywcę czeka jeden z najnowszych, tegorocznych obrazów Dariusza Milińskiego zatytułowany „Spotkanie lotników z Liczyrzepą na górach Karkonoszy” – olej na płótnie formatu 70×70 cm, oprawiony w drewnianą ramę zdobioną także ręką artysty.

To malarski powrót do wspomnień z dzieciństwa artysty i wyprawa do świata fantazji zbudowanego na wyobrażeniu lokalnego krajobrazu.

Licytację obrazu prowadzić będziemy telefonicznie w poniedziałek, 4 grudnia 2023 r., w godz. od. 10.00 do 16.00. Prezentowany na zdjęciu obraz czeka już na nowego właściciela w biurze Fundacji NJ w Jeleniej Górze przy ul. Wojska Polskiego 91 (siedziba Wydawnictwa AD REM).

Swój udział w aukcji należy zgłosić telefonicznie, dzwoniąc na numer 601572243 (w godzinach od 9.00 do 18.00), lub pocztą elektroniczną, wysyłając e-mail z imieniem i nazwiskiem oraz telefonem kontaktowym licytującego na adres: fundacja@fundacjanj.pl

Do licytacji włączyć można się praktycznie do ostatniej chwili przed jej zamknięciem. Lepiej zrobić to jednak jak najwcześniej, choćby natychmiast. Kolejność zgłoszeń decyduje bowiem o kolejności, w jakiej dzwonić będziemy do licytujących z potwierdzeniem uczestnictwa w licytacji i pytaniami o ich propozycje cen.

Osoba, która zgłosi się jako pierwsza do licytacji obrazu, rozpocznie aukcję z ceną wywoławczą, która wynosi tradycyjnie 500 zł. Minimalne postąpienie w trakcie licytacji wynosi 50 zł lub wielokrotność 50 zł.

Uwaga! Do każdej z osób, które zgłoszą swój udział w aukcji, zadzwonimy z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia po rozpoczęciu licytacji. Jednocześnie poinformujemy szczegółowo o sposobie przeprowadzenia aukcji.

Warto pamiętać też o tym, że aukcja jest nie tylko okazją do szlachetnego uczynku, ale i szansą zdobycia wartościowego dzieła sztuki, więc być może też okazją na niezły interes… Licytujemy wszak dzieło wziętego twórcy, którego prace od lat sprzedają się znakomicie. Zawsze ciekawi nas temperatura i przebieg licytacji, który bywa zaskakujący. Jak będzie tym razem? „Spotkanie lotników z Liczyrzepą…” może okazać się przepiękne…

Więcej szczegółów:

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.