Bardzo kosztowna (materialnie i prawnie) może okazać się pomoc przy holowaniu unieruchomionego aut. Okazało się, że obaj kierowcy nie powinni w ogóle wsiadać za kółko.

– Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED podczas służby na terenie gminy Zgorzelec, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen, który holował pojazd marki Audi. Podczas podjętej interwencji okazało się, że za kierownicą volkswagena siedział 35-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Natomiast samochodem marki Audi kierował 30-latek, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – informuje Agnieszka Gogół ze zgorzeleckiej policji.

Obaj mężczyźni za popełnione czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Ponadto sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

Z kolei za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu obecnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a sąd ma obowiązek orzeczenia kolejnego zakazu nawet na 15 lat.

Fot. KPP Zgorzelec

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.