Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. W związku z opadami śniegu i niskimi temperaturami w regionie warunki są trudne. Kierowcy „noga z gazu”. Jest ślisko. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze oraz stosujmy się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W takich warunkach nie trudno o kolizję czy wypadek.

W związku z opadami śniegu i niskimi temperaturami w regionie jeleniogórskim drogi są śliskie, miejscami oblodzone. Dlatego apelujemy do kierowców o rozsądek, cierpliwość i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach, a także o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ponadto musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Policjanci apelują, aby piesi również uważali na drodze, bowiem w przypadku sytuacji kolizyjnej z pojazdem ich życie i zdrowie jest niewspółmiernie bardziej zagrożone, niż kierującego pojazdem. Zawsze należy być ostrożnym przechodząc przez jezdnię, nawet na wyznaczonym przejściu dla pieszych. Wkraczając na jezdnię upewnijmy się, że nadjeżdżający pojazd zwalnia.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają na niebezpieczeństwo siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.